Xbox Live míří na Nintendo Switch, iOS a Android

Propojení herního světa se blíží.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Polygon

Microsoft pracuje na zveřejnění softwaru, který umožní vývojářům podporu Xbox Live v připravovaných hrách. Jedná se však pouze o hry tvořené na Nintendo Switch, iOS a Android. Informoval o tom Windowscentral.com a rozpis účastníků na konferenci herních vývojářů, kde jsme mohli vidět i blízkou budoucnost společnosti.

Microsoft již několik her s podporou Xbox Live v mobilních zařízeních má. Až do nynější doby jej však využíval jen u svých herních titulů. Nyní je cílem přinést tuto funkci pro všechny vývojáře, kteří upřednostní tvorbu her na právě zmiňované platformy.  Ti tak budou moct zakomponovat achievementy, multiplayer a sociální systém.

Podrobnější informace budou známy příští měsíc, kdy se na 18. března chystá zmiňovaná konference herních vývojářů v San Franciscu. Tam také poprvé v praxi uvidíme, jestli se Microsoftu podaří celé kolo usměrnit na správnou cestu. Jsme si však jisti, že se rozhodně bude jednat o zajímavou novinku v herním průmyslu.

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Xbox Live míří na Nintendo Switch, iOS a Android

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.