Multiplayer zamířil do třetí Civilizace

Třetí díl slavné série Sid Meier's Civilization zná snad každý fanoušek tahových strategií. Soudě dle nového oznámení hru také každý správný fanoušek stále hraje, a to i přesto, že od jejího vydání uplynulo více než 14 let.

Sid Meier's Civilization III

Sid Meier's Civilization III FOTO: 2K Games

Slavná Civilizace III spatřila světlo světa v roce 2001. Dnes, v roce 2015, se dočkala jedné z největších novinek za poslední dekádu, a tou je multiplayer. Hra samotná ho měla už dříve, po uzavření GameSpy o něj ale přišla.

2K Games, který vlastní práva k Sid Meierovkám, ale před nedávnem slíbil, že situaci napraví, a na jeho slova došlo. Počátkem týdne byl ve třetí Civilizaci zpřístupněna hra pro více hráčů formou Steamworks. Známá průpovídka fanoušků tahových strategií "ještě jeden tah" tak opět dostává nový rozměr.

Jedno negativum se ale na novém updatu našlo, ze hry totiž zmizela možnost přímého připojení na konkrétní IP adresu formou Direct IP.

Na druhou stranu ale 2K Games myslí i na vlastníky krabicových verzí a připravil pro pro ně formulář na oficiálních webových stránkách, po jehož vyplnění obdrží aktualizaci i ti, kteří si hru nezakoupili přes Steam.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Multiplayer zamířil do třetí Civilizace

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.