Spekulace se potvrdily. Battle royale od tvůrců Titanfall je dostupný ke stažení zdarma

Přišel jsem, oznámil jsem, vydal jsem.

Apex Legends

Apex Legends FOTO: Origin

Vydavatel Electronic Arts měl nejspíš v plánu nečekané odhalení nového battle royale titulu, to se ale nestalo. Oproti původnímu plánu zvěsti o Apex Legends začaly vyvěrat na povrch už den před oficiálním oznámením a jak se včera ukázalo, byly i pravdivé.

I když se jedná o multiplayerovou hru ze světa Titanfallu, žádné titány a speciální schopnosti z dvojky či jedničky neočekávejte. Jde čistě o souboj lidí v úhledných oblečcích ve stylu Overwatch, kteří jsou vybaveni jak novými zbraněmi, tak těmi, které si už fanoušci výše zmiňované série osahali.

Proč tu ale chybí zdánlivě to nejdůležitější? To prozradil producent Respawn Entertainment Drew McCoy v rozhovoru pro PC Gamer: „Spoustu věcí, které jsme z Titanfallu vytáhli, jsme využili z nějakého důvodu. Naším cílem totiž je vytvořit osvojitelnou a dobře naučitelnou hru, která bude mít hloubků a bude klást důraz na strategii. Abych byl upřímný, když jsme začínali s vývojem, měli jsme tu dvojskok a běhání po stěně. V jednu chvíli jsme dokonce experimentovali s trojskokem. A byly tu i titáni v několika různých podobách. (...) Věci jako je právě běhání po stěně a trojskok ale zbytečně srážely možnost taktizování a nutnost učení soubojů, protože se hráč mohl dostat kamkoliv během krátké chvíle."

I bez těchto aspektů se jedná o zábavný kousek. Hráči i kritici se shodují, že jde o zajímavý titul nejen pro fanoušky battle royale žánru, ale i pro příznivce taktického střílení. Najdou se však i tací, kteří tento titul odsuzují, a to zejména kvůli Titanfallu 3, na kterém Respawn Entertainment podle svých slov ještě nepracuje.

A co vy? Už jste tuto novinku, kterou si můžete zdarma stáhnout skrze bezplatného klienta na Originu, vyzkoušeli? Jak se vám titul líbí? Neváhejte a vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem, případně na našich sociálních sítích. Rádi si vaše postřehy přečteme.

Trailer k příležitosti odhalení Apex Legends (2:20) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Spekulace se potvrdily. Battle royale od tvůrců Titanfall je dostupný ke stažení zdarma

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.