The Dark Mod inspirovaný sérií Thief přináší další novinky a je ke stažení v plné verzi zdarma

Dříve modifikace pro Doom 3, nyní samostatně spustitelná hra, která potěší nejednoho fanouška stealthu. A příznivci série Thief budou chrochtat blahem!

The Dark Mod

The Dark Mod FOTO: MODB

Poslední díl ze série Thief sázel na klasickou hratelnost z předchozích dílů, a navíc nabízel přepracovanou grafiku a skvělý příběh, který nemohl zklamat žádného milovníka plížení. Od jeho vydání ale uplynulo už téměř pět let, přičemž po pokračování zatím není ani vidu, ani slechu. Naštěstí je ale herní komunita plná šikovných modderů, která i fanouškům dnes tolik opomíjeného žánru stále přináší potěchu. A jedno z takových uskupení, které nese název Looking Glass Studios, přineslo titul s názvem The Dark Mod.

Ten je volně ke stažení už téměř deset let, dříve však k jeho spuštění bylo nutné vlastnictví hry Doom 3. V roce 2013 ale tým vývojářů udělal velký krok vpřed a ve verzi 2.0 vypustil tento mod do světa jako samostatně spustitelný kousek. Jak tvůrci na svých stránkách píší, stálo to mnoho práce, zejména při nahrazování zvuků, textur, efektů a modelů. Tato snaha ale přinesla novou hráčskou základnu, která se tak může těšit z unikátního steampunkového prostředí bez jakýchkoliv omezení.

Po tolika letech vývoje je navíc dostupných více než 100 misí, jejichž databáze se každým dnem zvětšuje. The Dark Mod Project totiž není jen samostatně hratelný mod, ale balíček nástrojů, jež dovolují jejich majitelům vytvářet další obsah. Dá se tedy říct, že studnice zajímavých úrovní je v podstatě nevyčerpatelná.

Skvěle zní i fakt, že se tvůrci na tento projekt stále nevykašlali a neustále se ho snaží vylepšovat. Včera totiž vyšla aktualizace s číslovkou 2.07, což je hlavní důvod, proč vlastně píšeme tento článek. Ta přináší hned několik zajímavých změn, které se dotkly nejen vizuálního zpracování, ale i dalších prvků potřebných k optimálnímu zážitku.

Looking Glass Studios vylepšili kvalitu stínů a přišla i podpora vícejádrových procesorů bez zbytečných pádů. Po více než jednom roce byla opravena i nepříjemná chyba, která při 100% vyrabování znemožnila přístup do obchodu před začátkem další mise. A zapomenou můžeme i na řadu artefaktů.

Nezapomnělo se ani na novinky. Podle některých hráčů bylo přelézání malých a středních objektů příliš pomalé, tvůrci se jej tedy rozhodli zrychlit. Díky indikátoru středu obrazovky je nyní snadnější označit a následně sebrat malé předměty. Zlepšen byl i výkon na 64 bitových systémech, jenž byl v minulých verzích v porovnání s těmi 32 bitovými o poznání horší.

Je skvělé vidět, že i po tolika letech od vydání samostatné verze vývojáři The Dark Mod podporují. Milovníci vousaté série Thief tak mají náplň na několik dalších večerů jasně danou.


Sir Talbot's Collateral Teaser - Mod DB

Ukázka z The Dark Mod (1:14) | zdroj: MODB

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: The Dark Mod inspirovaný sérií Thief přináší další novinky a je ke stažení v plné verzi zdarma

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.