Bude mít PlayStation 5 zpětnou kompatibilitu? Nový patent to naznačuje

V Sony ještě nedávno razantně odmítali řeči o jakémkoliv způsobu zpětné kompatibility, nyní to ale vypadá, že by tyto ledy mohly povolit.

PlayStation 5

PlayStation 5 FOTO: www.gamerevolution.com

PlayStation a Xbox - dva znesvářené tábory, které mezi sebou neustále vedou válku o konzolový trůn. Tu se misky vah překlopí na jednu stranu (PlayStation 2, PlayStation 4), poté zase na tu druhou (Xbox 360). A i když se zdá, že Sony válku konzolí osmé generace jasně vyhrála, alespoň v něčem má Xbox One před svým úhlavním nepřítelem navrch - ve zpětné kompatibilitě. Na nejnovějším stroji od Microsoftu si tedy můžeme v klidu zahrát i tituly ze starších konzolí, což čtvrtý PlayStation bohužel nenabízí. U další generace by se to ale mohlo změnit.

Patent, který byl zaregistrován na příslušném úřadu v Japonsku, totiž naznačuje práce na nové metodě zpětné kompatibility. Nikde sice není ani zmínka o PS5, takže je možná i divoká varianta, že by šlo o technologii pro speciální zařízení určené pro hraní starších titulů, to je ale v tuto chvíli spíše z říše snů.

I když se o páté velké konzoli od Sony mluví poměrně hlasitě, je velice pravděpodobné, že se jí v nejbližší době nejspíše nedočkáme. Na PlayStation 4 stále vyhlížíme několik exkluzivit, z nichž některé stále nemají přesné datum vydání. Taktéž se očekává, kdy čtyřka překoná magickou hranici 100 milionů prodaných zařízení. V tuto chvíli má 94 milionů zářezů, takže je dost pravděpodobné, že bychom se toho mohli dočkat už letos.

Budoucnost je tedy více než zářivá. Těšit se tedy mohou jak ti, kteří netrpělivě vyhlížejí novou generaci, ale i majitelé té stávající. Následující roky totiž budou opravdu zajímavé! A to nejen z pohledu her, ale i hardwaru.

Trailer k příležitosti 500 milionů prodaných konzolí PlayStation (1:00) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bude mít PlayStation 5 zpětnou kompatibilitu? Nový patent to naznačuje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.