Super Smash Bros. Ultimate láme rekordy! Stalo se nejrychleji prodávanou hrou v historii Nintenda

Žádná jiná hra na konzoli od Nintenda se neprodávala rychleji.

Super Smash Bros Ultimate

Super Smash Bros Ultimate FOTO: Nintendo

Tohle se ještě v historii Nintenda nestalo. Podle dostupných zdrojů se od 7. prosince, kdy Super Smash Bros. Ultimate vyšlo, prodalo více než 12 milionů kusů této hry. O velkou část se pak postaralo domácí Japonsko, které si rozebralo zhruba 3,3 miliony kopií. Tento kousek tak dokázal předstihnout The Legend of Zelda: Breath of the Wild či Super Mario Odyssey, kteří se na podobná čísla dokázali dostat až po dlouhých měsících.

Radost neskrýval ani prezident společnosti Shuntaro Furukawa: „Poslední díl Super Smash Bros jakoby seskupilo všechny, kteří kdy měli přístup ke konzolím od Nintenda během celého 35 letého cyklu. Výsledkem je pak měnící se věk cílové skupiny konzumentů, kteří tak utvářejí rozličnout demografickou křivku se společným jmenovatelem - všichni hrají Super Smash Bros."

Aby toho nebylo málo, společně s jubileem výše zmíněné hry se dalšího milníku dočkala i samotná konzole. Její prodeje se na konci čtvrtého kvartálu loňského roku dostaly na více než 32 milionů, což je zhruba stejný počet, jakým se může pochlubit Xbox One. U "mašiny" od Microsoftu ale zatím přesná čísla nejsou jistá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Super Smash Bros. Ultimate láme rekordy! Stalo se nejrychleji prodávanou hrou v historii Nintenda

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.