Tvůrci Pillars of Eternity už pracují na datadisku

Vývojáři z Obsidian Entertainment odpověděli na některé otázky z nedávného AMA (Ask Me Anything) na subredditu jejich zanedlouho vycházející hry. Dozvěděli jsme se třeba, že studio už nyní pracuje na datadisku.

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity FOTO: Obsidian Entertainment

Před třemi týdny se na redditu objevila výzva, aby se hráči zeptali na cokoliv, co je zajímá ohledně Pillars of Eternity. Dvanáct nejlépe hodnocených otázek bylo posléze odesláno RPG veteránům z Obsidianu a dnes jsme se dočkali odpovědí.

Pravděpodobně nejpodstatnější odpověď nabídl Adam Brennecke, výkonný producent a vedoucí programátor Pillars of Eternity, na otázku ohledně možných datadisků. Už nyní část týmu pracuje na lokacích a prostředích pro první rozšíření, které by velikostí mělo odpovídat datadisku Tales of the Sword Coast pro první Baldur’s Gate. Prvních konkrétnějších informací bychom se měli dočkat během následujících několika měsíců.

Ostatní nové informace nejsou ani zdaleka tak velké, ale nezajímavé rozhodně nejsou. Obsidiani třeba slibují, že by hra měla být více vyvážená, ať už z hlediska obtížnosti, tak z hlediska vývoje postav, než ostatní RPG (a že jich tímto neduhem trpí většina). Eric Fenstermaker se zase rozpovídal o tom, jak probíhal vývoj biografie postav. Původně se počítalo s tím, že hráči dostanou na výběr ze 17 možných backgroundů postav, nakonec to dopadlo tak, že biografie vašich postav se bude psát v průběhu celé hry a bude se odvíjet z vašich rozhodnutí.

A perlička na konec. Vývojáři se prý těší, až někdo nahraje, jak dohrál hru na nejtěžší možnou obtížnost. Nikomu z QA týmu se totiž dosud nepodařilo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrci Pillars of Eternity už pracují na datadisku

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Streamování klasické konzole nenahradí. Tedy alespoň ne v následujících…

18.08.2019 17:33 Co si pro nás chystá Sony s novým PlayStationem, je stále ve hvězdách, nový Xbox ale pomalu dostává…

Metro 4 je ve vývoji. Scénář píše opět Dmitry Glukhovsky

16.08.2019 19:00 Metro Exodus už je venku více než půl roku, bylo tedy jasné, že dříve nebo později se první…

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.