Mobilní hry od EA Sports vydělávají. Studio z nich "vytřískalo" více než miliardu dolarů

Která z mobilních sérií vydělala nejvíce peněz?

NHL 19

NHL 19 FOTO: www.playstation.com

Mobilní hraní je nedílnou součástí zábavního průmyslu a je tu s námi už pěknou řádku let. Doprovodné aplikace k velkým titulům vycházely už v dobách před rozšířením chytrých telefonů, později se z nich ale stal výdělečný byznys. A to dokládají i čísla zveřejněná serverem Sensor Tower.

Podle něj už EA Sports jen z mobilních aplikací zaznamenali příjem ve výši jedné miliardy amerických dolarů. Statistika bere v potaz pouze svépomocí vydané hry, takže čínská odbočka FIFA Soccer World vydaná společností Tencent se nezapočítává.

Největší podíl z celkového počtu vygenerovaly Spojené státy americké, které "odeslaly na konto" vývojářů 62 procent z celkové částky. Druhým a třetím největším konzumentem se pak stalo Spojené království s 5,7 procenty a Japonsko s 5,4 procenty. Tyto trhy pak nejvíce hrály fotbalové tituly FIFA.

A jak je to s příjmy u samotných sérií? Na prvním místě se s 490 miliony dolary umístila série Madden NFL, 36 procentní podíl pak ukousla série FIFA se zhruba 360 miliony dolary, 14% NBA potom zaznamenalo cca. 140 milionů dolarů. Na "samém dně" se pak krčí EA Sports UFC se svým jedním procentem.

Trailer k příležitosti startu nové sezóny ve FIFA Mobile (0:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mobilní hry od EA Sports vydělávají. Studio z nich "vytřískalo" více než miliardu dolarů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.