Mobilní hry od EA Sports vydělávají. Studio z nich "vytřískalo" více než miliardu dolarů

Která z mobilních sérií vydělala nejvíce peněz?

NHL 19

NHL 19 FOTO: www.playstation.com

Mobilní hraní je nedílnou součástí zábavního průmyslu a je tu s námi už pěknou řádku let. Doprovodné aplikace k velkým titulům vycházely už v dobách před rozšířením chytrých telefonů, později se z nich ale stal výdělečný byznys. A to dokládají i čísla zveřejněná serverem Sensor Tower.

Podle něj už EA Sports jen z mobilních aplikací zaznamenali příjem ve výši jedné miliardy amerických dolarů. Statistika bere v potaz pouze svépomocí vydané hry, takže čínská odbočka FIFA Soccer World vydaná společností Tencent se nezapočítává.

Největší podíl z celkového počtu vygenerovaly Spojené státy americké, které "odeslaly na konto" vývojářů 62 procent z celkové částky. Druhým a třetím největším konzumentem se pak stalo Spojené království s 5,7 procenty a Japonsko s 5,4 procenty. Tyto trhy pak nejvíce hrály fotbalové tituly FIFA.

A jak je to s příjmy u samotných sérií? Na prvním místě se s 490 miliony dolary umístila série Madden NFL, 36 procentní podíl pak ukousla série FIFA se zhruba 360 miliony dolary, 14% NBA potom zaznamenalo cca. 140 milionů dolarů. Na "samém dně" se pak krčí EA Sports UFC se svým jedním procentem.

Trailer k příležitosti startu nové sezóny ve FIFA Mobile (0:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Mobilní hry od EA Sports vydělávají. Studio z nich "vytřískalo" více než miliardu dolarů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

  2. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  3. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.