Čeká nás odhalení nového Xboxu? Microsoft si prý na E3 chystá něco velkého

Fanoušci Xboxu se podle Philla Spencera mají na co těšit.

Xbox One

Xbox One FOTO: Microsoft

Letošní rok z pohledu herního fanouška bude velice zajímavý. Spekulace ohledně nových konzolí sílí, čeká nás spousta skvělých titulů a stejně jako každý rok i červnová E3 nabitá novinkami až po okraj. A tam by podle Philla Spencera měl Xbox zazářit.

„O nadcházející E3 jsme vedli interní diskuzi. 'Připravíme něco velkého, nebo raději ušetříme?' (...) A rozhodli jsme se, že to uděláme pořádně. Naše E3 konference tak bude větší jako nikdy. A za tuto příležitost jsem opravdu rád," svěřil se Phill Spencer v rozhovoru pro Gamespot.com.

A nejen podle slov hlavy herní divize Microsoftu by měl být letošní panel v Los Angeles opravdu unikátní. Už loni totiž Xbox na své konferenci ukázal nejvíce her v historii a nyní by je mohl doplnit o skvělé exkluzivity. Minulý rok totiž softwarový gigant mohutně posílil a do svých řad získal ostřílené veterány v podobě inXile Entertainment a Obsidian Studios, ale také autory povedené hry Hellblade: Senua's Sacrifice. A i když je na nové tituly právě od těchto týmů nejspíše ještě brzy, i tak bychom se mohli dočkat zajímavých oznámení.

Jedním z nich by mělo být i odhalení nástupce Xbox One, o němž Phill Spencer ve zkratce mluvil v závěru loňské konference. Už teď tedy víme, že Microsoft připravuje hned dvojici strojů, z nichž jeden bude sloužit jako streamovací zařízení, ten další pak jako plnohodnotná konzole s větším výkonem než Xbox One. A to je podstatně více informací, než jsme slyšeli z tábora Sony, takže demonstrace síly další generace už v červnu by nemusela být vůbec nereálná.

Xbox toho zkrátka chystá opravdu hodně. A to jsme ještě nestihli zmínit streamovací platformu s pracovním názvem Project xCloud, která by už měla být funkční. Otázkou tedy zůstává, kolik toho bude chtít Microsoft odhalit už v Los Angeles. Pravděpodobnost, že bychom se dočkali všeho výše zmíněného, je s nejspíše mizivá. Naštěstí ale zbývá jen necelých pět měsíců, takže na samotnou konferenci nebudeme čekat až tak dlouhou dobu.

Konference Microsoftu na E3 2018 | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čeká nás odhalení nového Xboxu? Microsoft si prý na E3 chystá něco velkého

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.