Čeká nás odhalení nového Xboxu? Microsoft si prý na E3 chystá něco velkého

Fanoušci Xboxu se podle Philla Spencera mají na co těšit.

Xbox One

Xbox One FOTO: Microsoft

Letošní rok z pohledu herního fanouška bude velice zajímavý. Spekulace ohledně nových konzolí sílí, čeká nás spousta skvělých titulů a stejně jako každý rok i červnová E3 nabitá novinkami až po okraj. A tam by podle Philla Spencera měl Xbox zazářit.

„O nadcházející E3 jsme vedli interní diskuzi. 'Připravíme něco velkého, nebo raději ušetříme?' (...) A rozhodli jsme se, že to uděláme pořádně. Naše E3 konference tak bude větší jako nikdy. A za tuto příležitost jsem opravdu rád," svěřil se Phill Spencer v rozhovoru pro Gamespot.com.

A nejen podle slov hlavy herní divize Microsoftu by měl být letošní panel v Los Angeles opravdu unikátní. Už loni totiž Xbox na své konferenci ukázal nejvíce her v historii a nyní by je mohl doplnit o skvělé exkluzivity. Minulý rok totiž softwarový gigant mohutně posílil a do svých řad získal ostřílené veterány v podobě inXile Entertainment a Obsidian Studios, ale také autory povedené hry Hellblade: Senua's Sacrifice. A i když je na nové tituly právě od těchto týmů nejspíše ještě brzy, i tak bychom se mohli dočkat zajímavých oznámení.

Jedním z nich by mělo být i odhalení nástupce Xbox One, o němž Phill Spencer ve zkratce mluvil v závěru loňské konference. Už teď tedy víme, že Microsoft připravuje hned dvojici strojů, z nichž jeden bude sloužit jako streamovací zařízení, ten další pak jako plnohodnotná konzole s větším výkonem než Xbox One. A to je podstatně více informací, než jsme slyšeli z tábora Sony, takže demonstrace síly další generace už v červnu by nemusela být vůbec nereálná.

Xbox toho zkrátka chystá opravdu hodně. A to jsme ještě nestihli zmínit streamovací platformu s pracovním názvem Project xCloud, která by už měla být funkční. Otázkou tedy zůstává, kolik toho bude chtít Microsoft odhalit už v Los Angeles. Pravděpodobnost, že bychom se dočkali všeho výše zmíněného, je s nejspíše mizivá. Naštěstí ale zbývá jen necelých pět měsíců, takže na samotnou konferenci nebudeme čekat až tak dlouhou dobu.

Konference Microsoftu na E3 2018 | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Čeká nás odhalení nového Xboxu? Microsoft si prý na E3 chystá něco velkého

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

AAA hry bude moct tvořit každý. Epic Games vývojářům výrazně ulehčí práci

12.11.2019 16:39 Grafika srovnatelná s Battlefield V či Metro: Exodus? To může být brzy realita i pro menší…

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.