Hongkong jako středobod eSportového dění? Ve městě se otevírá nový herní komplex za 3,8 milionů dolarů

Esport sílí a Asie nechce být pozadu.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

Elektronický sport je v poslední době hojně vyhledávanou zábavou. Klání mezi nejlepšími týmy v těch nejznámějších hrách jsou ostře sledovanou záležitostí, na kterou mnohdy zavítají miliony diváky. Díky tomu rostou i celkové odměny pro účastníky turnajů, což se podepisuje i na rostoucí hráčské základně. Investovat peníze do eSportu se tedy vyplatí. A to samé si myslí i Ryan Chow se svými dvěma společníky, kteří v Hongkongu otevírají multimilionové centrum pro hráče.

Se zhruba 7200 metry čtverečními se jedná o největší komplex svého druhu v Asii. Díky své rozloze by tak měl posloužit jako kvalitní zázemí pro řadu turnajů, ale také jako spolehlivé tréninkové místo pro místní profesionály, kteří by se tu mohli připravovat na nadcházející Asijské hry, na nichž se eSport objeví jako oficiální medailová disciplína.

„Naší vizí je spojovat hráče po celém světě a rozšířit naši působnost i do dalších asijských regionů jako je Vietnam či Thajsko. (...) Doufáme, že tato aréna poslouží jako názorná ukázka všem obyvatelům Hongkongu, že se eSport může přetavit v lukrativní kariéru pro mladé nadšence, i když nejsou zrovna nejlepšími studenti," svěřil se magazínu South China Morning Post Ryan Chow.

To ale není jediné plus pro eSport i samotné město. Podle předpovědí analytiků by měl Mong Kok zajistit další příjmy, které by měly ze 742 milionů dolarů získaných v roce 2016 vyšplhat do roku 2021 až na jednu miliardu dolarů. A to už jsou čísla, která musí přesvědčit i zaryté odpůrce elektronického sportu.

Co myslíte, dočkáme se něčeho podobného jednou i v Česku, nebo se do takového "přežitku" nebude chtít nikomu investovat. Vyjádřete svůj názor v diskuzi pod tímto článkem, nebo zamiřte na naše sociální sítě, kde se můžete rozepsat buďto v komentářích pod příspěvkem, nebo přímo na zdi.

Témata: eSport | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hongkong jako středobod eSportového dění? Ve městě se otevírá nový herní komplex za 3,8 milionů dolarů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Související:

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.