Metro Exodus byla výjimka. THQ Nordic v nejbližší době žádné další časové exkluzivity nevydá

V tuto chvíli sice vydavatelský dům nechce nic vylučovat, ale v nejbližší době nic podobného neplánuje.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Steam

Tento týden zaskočila herní svět zpráva o tom, že vydavatel Metro Exudus Deep Silver přestane svou hru prodávat na Steamu a přesune se exkluzivně na Epic Games Store. Později vyšlo najevo, že za tímto rozhodnutím stojí jedna z větví THQ Nordic, Koch Media, která vlastní práva na značku Metro. Fanoušci se tedy po právu obávali, jestli se něčeho podobného nedočkáme i u dalších titulů, majitel obou těchto společností ale pochybnosti rychle smetl ze stolu.

„V tuto chvíli nechceme úplně vylučovat možnost budoucích časových exkluzivit, ale pokud budeme mluvit o přítomnosti, tak rozhodně chceme, aby si hráči měli možnost vybrat platformu podle jejich preferencí a zpřístupnit tak naše portfolio na co nejvíce prodejních portálech," svěřili se zástupci THQ Nordic na svém Twitteru.

To je samozřejmě skvělá zpráva, která potěší nejednoho příznivce Steamu. I tak to ale s největší pravděpodobností neutiší fanoušky Metra, kteří si nadcházející díl nestihli předobjednat na platformě provozované společností Valve. Ti totiž neustále bombardují studio výhružkami o bojkotu, případně oprášením torrentů, což by se hlavám 4A Games a vydavatelům rozhodně nelíbilo. Nejlepším lékem ale bude až samotná kvalita titulu, která by mohla donutit nedočkavce k přechodu na Epic Games Store.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Metro Exodus byla výjimka. THQ Nordic v nejbližší době žádné další časové exkluzivity nevydá

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.