Steam přišel o další velkou rybu! Metro Exodus vyjde exkluzivně na Epic Games Store

Metro Exodus bude pouze časově omezenou exkluzivitou. Později se tedy objeví i na Steamu.

Metro Exodus

Metro Exodus FOTO: Steam

Když loni herní obec bombardovala Steam s tím, že se pomalu blíží jeho soumrak, mnozí se jen smáli. Jenže pár měsíců po tom, co odstartoval Epic Games Store, se zdá, že distribuční platforma "číslo jedna" bude muset pořádně sešlápnout plyn. V posledních týdnech totiž přišla o řadu titulů, které se rozhodli přejít pod křídla vývojářů Fortnite. A mezi ně se nově přidá i Metro Exodus.

To by vzhledem k událostem posledních dní nebylo nic neobvyklého, pokud by se tento titul na Steamu stále neprodával. Jak ale tvůrci oznámili, tato možnost bude brzy odstraněna. Co to znamená pro ty, kteří si hru už předobjednali? Samozřejmě nic hrozného. Všichni, kteří už mají zaplaceno a vyhlížejí 15. únor, se v tento den také dočkají. A těšit se mohou i na všechny nadcházející updaty a další obsah, jenž jim náleží.

Zajímavostí pak je, že pokud si Metro Exodus na Steamu zakoupíte pouze ve standardní edici, budete mít možnost později dokoupit i přídavky, případně celý expansion pass. A to i přesto, že Metro vyjde exkluzivně na Epic Games Store a na Steam se v plné parádě podívá až o rok později, tedy 14. února 2020.

Jaké jsou reakce fanoušků? Veskrze negativní. Spousta z nich rozhodnutí vydavatele kritizuje a dokonce hrozí, že si jejich hru vůbec nekoupí. Je váš názor stejný, nebo vás tato změna nerozhodí? Neváhejte a napište nám svůj názor do komentářů na našich sociálních sítích, nebo se rozepište v diskuzi pod tímto článkem.

Příběhový trailer k Metro Exodus (2:41) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Steam přišel o další velkou rybu! Metro Exodus vyjde exkluzivně na Epic Games Store

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.