Skyrim a multiplayer? Díky novému modu bude možné hrát i s kamarády

Neuvěřitelné se stává skutečností.

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim FOTO: www.technobuffalo.com

The Elder Scrolls V: Skyrim je čistě singleplayerová hra. Tedy byla, dokud se na obzoru neobjevil mod s názvem Skyrim Together, jenž si dává za cíl přidat možnost hraní s kamarády. A jak po přečtení následujících řádků sami zjistíte, jedná se vskutku o komplexní záležitost.

Těšit se můžeme na systém dobře známý z multiplayerových titulů či MMO. Svého společníka uvidíme v plné parádě, tak jak si ho vytvořil. Tedy pokud nepoužije některou z modifikací, to by pak mohlo způsobit nepříjemné problémy. Něco podobného by mohla napáchat i smrt. Proto se tvůrci rozhodli, že pokud zdraví klesne na hodnotu 0, bude mít umírající 45 sekund na to, aby ho jeho přítel přišel zachránit. Pokud to nestihne v daném časovém limitu, proběhne jeho oživení přímo na místě, případně v chrámu v Bílém průsmyku.

Samozřejmostí bude i PVP, které bude zapnuto a nepůjde vypnout. Musíte mít ale na paměti, že se k ostatním hráčům bude hra chovat jako k NPC. Pokud tedy někoho napadnete, nepočítejte s tím, že "srabácky" uprchnete pomocí rychlého cestování. To bude v blízkosti nepřátel zakázáno. Skyrim Together navíc nabídne i klasickou plejádu kouzel, takže se s živými hráči můžete do sytosti shazovat ze skály za pomoci pokřiků. 

To vše zní zajímavě, že? Pojďme se ale podívat na pár věcí, které nám v této modifikaci rozhodně nebudou vyhovovat. Tou první je možnost nákupu domu, který už vlastní někdo jiný. Vývojáři to sice vyřešili fikaně, tedy tak, že interiér nebude synchronizován, takže si vlastníci nebudou překážet, i tak z toho nemáme zrovna dvakrát dobrý pocit. To samé platí i o manželství, které s druhým hráčem nejspíše nepůjde uzavřít. Zatím jsme ale neslyšeli definitivní ne, takže je tu stále možnost, že byste svůj vztah s partnerkou/partnerem mohli stvrdit i ve Skyrimu. 

A kdy že tento zajímavý počin vychází? Dočkat bychom se měli už v následujících týdnech. V tuto chvíli je dostupná testovací verze pro ty, kteří podpořili tvůrce na Patreonu. Na veřejnost by se tedy mohla dostat ještě lepší a vyladěnější verze. A my už se nemůžeme dočkat, až se tak stane!

První záběry z modu Skyrim Together | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Skyrim a multiplayer? Díky novému modu bude možné hrát i s kamarády

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.