Free-to-play model postavil CS:GO zpátky na nohy

"Umírající" multiplayerová hra dostala přechodem na free-to-play model nový impulz.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: Steam

Counter Strike: Global Offensive neměl jednoduchý start. Na začátku to vypadalo, že tento titul upadne v zapomnění stejně jako jeho předchůdce s podtitulem Source, ustavičné vylepšování ale pomohlo nástupci legendární 1.6 vybudovat silnou komunitu, kterou si drží až dodnes. Už od května 2015 (s několika výpadky) si CS:GO drží průměr měsíčních hráčů nad třemi sty tisíci, a po přechodu na free-to-play model počty ještě narostly.

V prosinci loňského roku, kdy se společně s přechodem objevil ve hře i battle royale mod, byl nejvyšší počet uživatelů hrajících v jednu chvíli více než 746 tisíc. A to je nejvíce od ledna předloňského roku. Tento nárůst se podepsal i na příjmech, které by podle odhadů společnosti Superdata měly činit zhruba 49 milionů dolarů vygenerovaných v rozmezí listopadu a prosince 2019.

Pro Valve jde samozřejmě o skvělou zprávu, na první pohled i pro hráče, ti ale tímto úspěchem trpí nejvíce. S návalem uživatelů, kteří si chtěli CS:GO jen vyzkoušet, nebo je nalákal mod Danger Zone, přibylo i těch, kteří měli nekalé úmysly. Ze zápasů mezi neověřenými účty se tak často stávaly souboje cheaterů, což také nakonec vyústilo v rekordní počet banů. Ten se zastavil na neuvěřitelných 609 373 "kouscích".

I takto rekordní počet zabanovaných účtů ovšem nestačil a cheaterů je ve hře stále požehnaně. Stačí si projet nově recenze na Steamu, které, bez ohledu na kladné či záporné hodnocení, v mnoha případech zmiňují tento problém. Jsme zvědaví, jak se k němu tvůrci postaví.

Trailer k Counter Strike: Global Offensive (3:54) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Free-to-play model postavil CS:GO zpátky na nohy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.