PUBG bude možné hrát zdarma i na PC. Vývojáři oznámili Lite verzi

PUBG Corp. chystají novou verzi, která bude zpočátku dostupná jen v Thajsku.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PlayerUnknown's Battlegrounds FOTO: www.playbattlegrounds.com

Fortnite doslova válcuje herní svět. Je zdarma a má relativně nízké HW požadavky. Zato PUBG, které battle royale mánii de facto rozpoutalo, se dobrou optimalizací a nulovou cenou rozhodně chlubit nemůže. Oba tyto faktory by ale brzy mohly být minulostí. PUBG Corp. totiž oznámili, že chystají zbrusu novou verzi PlayerUnknown's Battlegrounds, která bude dostupná zcela zdarma a bude si ji moct zahrát skoro každý, protože její požadavky na systém budou o poznání přívětivější.

Ke spuštění hry na nejnižší detaily postačí téměř jakákoliv i3 s taktem 2,4 GHz a vyšší. Titul si dokonce vystačí jen se 4 GB RAM a integrovanou grafikou Intel HD Graphic 4000. Na disku potom zabere 4 GB volného místa. Pro optimální požitek ale tvůrci doporučují alespoň i5 s taktem 2,8 GHz, 8 GB operační paměti a grafiku Nvidia Geforce GTX 660 či ekvivalent od AMD v podobě Radeonu HD 7870. Dále pak bude potřeba systém Windows 7, 8 či 10 v 64 bitové verzi.

Od PUBG Lite tedy nemůžeme očekávat žádné grafické orgie, originální obsah ale ano. Tvůrci se totiž nechali slyšet, že pro tuto samostatnou jednotku vyhradili tým lidí, kteří se budou starat jak o kvalitu hráčského zážitku, tak o obsah, který bude dostupný jen pro Lite verzi. Majitelé placené verze tak dostanou o něco odlišnější zážitek než ti neplatící.

Už pomalu žhavíte svoje železa? Tak to vás bohužel musíme přibrzdit. Tento titul totiž bude dostupný jen v Thajsku, kde chtějí tvůrci otestovat, jestli o něj vůbec bude zájem. Podle dosažených výsledků pak přijde na řadu případná expanze do dalších regionů. Kdy a jestli se někdy dočká i Evropa tedy nevíme.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PUBG bude možné hrát zdarma i na PC. Vývojáři oznámili Lite verzi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.