Další God of War na obzoru? Santa Monica Studios mohutně posiluje

Studio stojící za jednou z nejlepších her loňského roku hledá nové tváře.

God of War

God of War FOTO: Sony

Loňský rok byl vskutku povedený. Vyšla řada úžasných her napříč platformami, ale nutno přiznat, že PlayStation 4 vyčníval asi nejvíce. Začátkem podzimu na něm přistál povedený Marvel's Spider-Man, o několik měsíců dříve zase na světlo světa vykoukla výborná příběhová adventura Detroit: Become Human a v dubnu potom cenami ověnčený God of War. Ten oplýval nejen skvělou hratelností, ale i úžasným příběhem, který, ač zasazený do úplně jiné lokace než v předešlých dílech, dokázal nadchnout i matadory série. Sledovat Atreovu proměnu pod vedením řeckého boha války zkrátka mělo něco do sebe. A za to se kritici i fanoušci odvděčili vysokými čísly v recenzích a hlavně více než devíti miliony prodanými kopiemi. A tato čísla jsou pádným argumentem pro vznik dalšího pokračování.

Toho bychom se s největší pravděpodobností mohli dočkat až na nové generaci konzolí, počet dostupných pracovních míst v Santa Monica Studios ale možná naznačuje pravý opak. Vývojový tým posiluje na všech frontách, hledá jak programátory, tak výtvarníky či designéry. Kompletní přehled naleznete po kliknutí na tento odkaz.

Ať už se vydání dočkáme ještě na stávající generaci konzolí, nebo až na té nadcházející, rozhodně se máme na co těšit. Kreativní ředitel Cory Barlog se totiž nedávno svěřil s tím, že si pohrával se zajímavou myšlenkou na DLC. Ta ale údajně byla tak rozsáhlá, že jeho nápad byl nakonec zavržen. Ale možná se k němu vrátí v novém pokračování.

Trailer na hru "Dog of War" (1:55) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další God of War na obzoru? Santa Monica Studios mohutně posiluje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.