GTX 1660 Ti možná vyjde dřív, než jsme čekali. Jaká bude jeho cena?

Nová řada dosud neoznámených grafických karet bez ray tracingu tu nejspíše bude co nevidět.

GTX 1660

GTX 1660 FOTO: Techspot.com

Nejsou to ani dva týdny, kdy se na trhu objevila nová "dostupnější" varianta grafických karet RTX s označením 2060. Ta nabízí hráčům vysoký výkon, ale hlavně podporu ray tracingu, na kterých nová architektura Turing od Nvidie staví. Na trhu ale stále není dostatek her, které by ray tracing podporovaly, a navíc ne všichni uživatele přesvědčí ke koupi nové grafiky jen tato novinka. I proto se na trh chystá další řada s označením GTX 1600, která má vyplnit díru na poli karet střední třídy.

A její cena by měla být v porovnání RTX 2060 opět o něco přívětivější. Podle zdrojů serveru HardOCP se můžeme těšit na cenovku kolem 280 dolarů v Ti verzi, v té klasické potom výrobek pořídíme za zhruba 230 dolarů. Nižší řada s označením 1650 by pak měla stát 180 dolarů. U nás se na takové ceny s jistotou nedostaneme. Pokud si tedy budete chtít jednu z nich koupit, připravte si raději osm až devět tisíc korun.

A kdy že má nová vlajková loď střední třídy vyjít? Podle HardOCP bychom se měli dočkat už 15. února. A to je doslova šibeniční datum, zvlášť když ani neznáme její přesný název, cenu, ba ani specifikace. O těch jsme sice v jednom z článků už mluvili, všechno to jsou ale jen nepodložená fakta, která nakonec ani nemusí být pravdivá. 1536 CUDA jader a 6 GB GDDR6 pamětí na 192-bitové sběrnici za výše zmíněných osm tisíc korun by ovšem vůbec nebyla špatná investice.

Témata: GTX 1660 | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: GTX 1660 Ti možná vyjde dřív, než jsme čekali. Jaká bude jeho cena?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.