CD Projekt RED opouští klíčová postava stojící za Zaklínačem 3 a Cyberpunkem 2077

Polské studio přišlo o zkušeného kreativního ředitele, který se přesunul do Blizzardu.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 FOTO: www.cyberpunk.net

Kreativní ředitel Zaklínače 3 a klíčová postava stojící za příběhem a zasazením Cyberpunku 2077 Sebastian Stepien opouští CD Projekt RED. Stepien to oznámil skrze svůj LinkedIn profil, ve kterém zároveň uvedl, že nově bude svoje zkušenosti uplatňovat v Kalifornii jakožto zaměstnanec Blizzardu.

Co to znamená pro Cyberpunk 2077? S největší pravděpodobností nic. Stepienova práce už je nejspíše hotová, což naznačovala i dlouhá ukázka z hraní, kterou polští vývojáři vypustili do světa v srpnu. Už během E3 však novináři z celého světa prohlašovali, že je nadcházející titul od polského studia v pokročilé fázi vývoje, což ostatně několik měsíců po samotné akci mohla vidět i široká veřejnost.

Pro CD Projekt RED to je i tak citelná ztráta. Ve společnosti stojící za trilogií Zaklínač totiž působil od roku 2007, a to na různých pozicích. Začínal jako řadový pisálek, načež se vypracoval až na pozici kreativního ředitele, kterou mu vedení přiřklo v roce 2010.

Jsme zvědaví, na čem se bude Sebastian Stepien podílet. Podle nabídek práce na stránkách Blizzardu to totiž vypadá, že americký gigant pracuje hned na několika neoznámených projektech zároveň. Jestli půjde o něco většího, nebo pouze o další z řady mobilních her, ale uvidíme až v budoucnu.

Gameplay záběry z Cyberpunk 2077 (48:22) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: CD Projekt RED opouští klíčová postava stojící za Zaklínačem 3 a Cyberpunkem 2077

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.