Vydělejte si virtuálním farmařením! Farming Simulator 19 chystá novou eSportovou ligu

Pokud Farming Simulator 19 hrajete jen pro radost, nyní můžete svůj koníček přetavit v plnohodnotné zaměstnání.

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19 FOTO: Giants Software

Turnaje ve Fortnite o nevídané sumy, mistrovství světa v League of Legends či DOTA 2, pravidelná klání v CS:GO, Rocket League či PUBG. Na to všechno jsme už v podstatě zvyklí, protože tyto hry mají dostatečně velkou základnu fanoušků a zápasy na nejvyšší úrovni je vskutku zajímavé sledovat. Nikdo by ale nečekal, že se mezi tyto velikány pokusí vklínit simulátor farmaření.

Giants Software už loni pořádali menší turnaje napříč Evropou, jejich prize pool ale nebyl dostatečně zajímavý. Ten nejvyšší činil 2890 €, což je v porovnání s ostatními eSportovými tituly směšné číslo. Tvůrci ovšem chtějí letošní sezónu vzít vážně a na deseti turnajích rozdat dohromady 250 tisíc euro. Nejzajímavější odměny se dočkají účastníci Grand finále, pro které je vyhrazeno 100 tisíc eur. Tam se ale dostanou jen ti, kteří dokážou posbírat dostatek bodů.

Věřte nebo ne, nejedná se o žádný hloupý vtip, což dokazují i slova kreativního ředitele Christiana Ammanna: „Kompetitivní farmaření je něco, co si lidé užívají již několik let, ale zatím jsme to nedokázali přetavit v eSport. V týmu máme spoustu příznivců elektronického sportu, kteří se už nemůžou dočkat, až ukážou světu, že farmaření může být zábavné i kompetitivní. Věříme, že jsme našli ten správný mix realistického farmaření a zábavy, díky němuž se bude bavit opravdu každý."

Pokud už pomalu žhavíte motor traktoru, musíme vás zbrzdit. Přesnější informace o samotných turnajích a registracích totiž ještě nejsou k dispozici, takže si budeme muset počkat na jejich oznámení. A to má podle Giants Software přijít už brzy.

Tak uvidíme, jak nakonec tento smělý plán dopadne. Prize pool nevypadá vůbec špatně, partnerství s Intelem, Logitechem a společností Nitrado, která zajistí streamování videa a hostování, zase mohou být příslibem kvalitního diváckého zážitku. O ten se však musí postarat v první řadě samotní hráči...

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vydělejte si virtuálním farmařením! Farming Simulator 19 chystá novou eSportovou ligu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.