Steam zaznamenal nový rekord

Distribuční platforma Steam se může pochlubit nevídaným úspěchem. Překonala totiž rekord v počtu uživatelů, kteří byli v jednu chvíli online.

Steam

Steam FOTO: Valve

V noci za 15. března zaznamenal Steam obrovský úspěch. V jednu chvíli bylo online 9 068 777, což je doposud nejvyšší číslo, kterého Steam dosáhl. Jedná se skutečně o úctyhodný rekord.

Úspěch platformy zaznamenal web VG247, který zjistil, že největší počet hráčů tou dobou hrálo hru Dota 2, bylo to více než 898 696 uživatelů Steamu. Následuje Counter-Strike: Global Offensive s 596 019 uživateli a poté s velkým odstupem Team Fortress 2 s 83 363 uživateli.

img-responsive

Steam slaví rekord | foto: Steam

Následuje pátý díl Civilizace s 58 291 uživateli, Payday 2 s 81 224 hráči a nový stavitelský hit Cities: Skylines s 57 956 uživateli online. 

Pokud porovnáme statistiky s předchozími lety, je vidět, že Steam si opravdu získává na oblibě u stále většího počtu hráčů. V roce 2012 se přehoupl přes šest milionů lidí online a v roce 2013 už zaznamenal v jednu chvíli sedm milionů hráčů online.

Témata: Steam
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Steam zaznamenal nový rekord

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.