Steam zaznamenal nový rekord

Distribuční platforma Steam se může pochlubit nevídaným úspěchem. Překonala totiž rekord v počtu uživatelů, kteří byli v jednu chvíli online.

Steam

Steam FOTO: Valve

V noci za 15. března zaznamenal Steam obrovský úspěch. V jednu chvíli bylo online 9 068 777, což je doposud nejvyšší číslo, kterého Steam dosáhl. Jedná se skutečně o úctyhodný rekord.

Úspěch platformy zaznamenal web VG247, který zjistil, že největší počet hráčů tou dobou hrálo hru Dota 2, bylo to více než 898 696 uživatelů Steamu. Následuje Counter-Strike: Global Offensive s 596 019 uživateli a poté s velkým odstupem Team Fortress 2 s 83 363 uživateli.

img-responsive

Steam slaví rekord | foto: Steam

Následuje pátý díl Civilizace s 58 291 uživateli, Payday 2 s 81 224 hráči a nový stavitelský hit Cities: Skylines s 57 956 uživateli online. 

Pokud porovnáme statistiky s předchozími lety, je vidět, že Steam si opravdu získává na oblibě u stále většího počtu hráčů. V roce 2012 se přehoupl přes šest milionů lidí online a v roce 2013 už zaznamenal v jednu chvíli sedm milionů hráčů online.

Témata: Steam
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Steam zaznamenal nový rekord

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends jako záchrana. Akcie EA po úspěchu nového battle royale titulu vzrostly na ceně

  2. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  3. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.