Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

Spekulace kolem nové generace konzolí nabírají na obrátkách.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

Povídačky ohledně nově chystaného PlayStationu jsou poslední dva roky stále častější. Před necelými dvěma roky je pořádně rozdmíchal Xbox One X, na nějž jsme od Sony doposud nedostali odpověď, loni poté vynechání nadcházející E3, na kterou se tvůrci nejprodávanější konzole osmé generace letos nechystají. Znamená to snad, že bychom se měli konečně dočkat oficiálního oznámení, nebo alespoň něčeho podobného, co loni během E3 předvedl Microsoft? To není vůbec jisté. My ale nyní díky včerejšímu tweetu máme o důvod víc, proč se na samostatný veletrh Sony těšit.

Podle nespolehlivých, leč velice zajímavých, informací, bychom se měli dočkat opravdu silného stroje. Vyplývá to z uniklého kódového označení 2G16002CE8JA2_32/10/10_13E9, který pro nás rozklíčoval uživatel Twitteru s přezdívkou 比屋定さんの戯れ言@Komachi. Pojďme si tedy společně postupně rozebrat, co by některé řetězce písmen a číslic měly znamenat.

 

Nejzajímavější je poslední část řetězce "13E9", která by podle výše zmíněného uživatele měla označovat grafický čip Navi 10LITE. Jedná se o kousek vyráběný novou 7nm architekturou. Tu budou využívat i nadcházející procesory s označením Zen 2 od AMD. Jejich specifikace sice ještě nejsou oficiálně oznámeny, ale u konzole bychom mohli očekávat něco na bázi PlayStation 4, čiže 8 jader. Podle Komachiho se ale dočkáme výrazně vyššího taktu, jenž by se po přetaktování mohl dostat až na 3,2 GHz na jádro. To by v součtu s potencionálními 16 vlákny a osmi až šestnácti gigabyty operační paměti mohlo vytvořit silný herní stroj.

Jak vidíte konfiguraci nadcházejícího PlayStationu vy? Bude uvnitř tepat procesor od Intelu, nebo Sony opět vsadí na osvědčený hardware od AMD? Vyjádřit se můžete v komentářích na našich sociálních sítích (Facebook, Twitter), nebo v diskuzi pod článkem. Těšíme se na vaše myšlenky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.