Bezpečnostní díra ve Fortnitu mohla způsobit únik osobních informací včetně kreditních karet

Včasný zásah ale naštěstí podobnému neštěstí zabránil.

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

Nechybělo mnoho a Epic Games mohli mít na triku pořádný průšvih. Podle serveru Variety.com totiž bezpečnostní firma s názvem Check Point objevila už v listopadu minulého roku bezpečnostní díru, která mohla aktivní uživatele přijít pěkně draho. Chyba spočívala ve dvou subdoménách, které nebyly dostatečně zabezpečené. A přes ně by se šikovný hacker mohl dostat až k uživatelské autentifikaci, přes níž už bylo snadné odcizit přístupové údaje.

Epic Games už ale tento problém naštěstí opravili, k nejčernějšímu scénáři v podobě ukradených údajů od kreditních karet, případně odposlouchávání chatu, naštěstí nedošlo. A za to si společnost Check Point vysloužila i veřejné poděkování, a s největší pravděpodobností i finanční odměnu, o které se ale mluvčí populárního herního studia nezmínil.

„Chtěli bychom poděkovat firmě Check Point za upozornění na bezpečnostní hrozbu, a jako vždy apelujeme na hráče, aby svoje účty chrání dostatečně silným a unikátním heslem, a hlavně aby nesdíleli citlivé informace týkající se jejich profilů s nikým dalším."

Aktivním hráčům Fortnite určitě musel spadnout kámen ze srdce. Jednalo se sice o dosud neobjevenou bezpečnostní díru, ale v dnešním světě je jen otázka času, kdy by na ni někdo neoprávněný narazil a dokázal ji patřičným způsobem zneužít.

Témata: Fortnite | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Bezpečnostní díra ve Fortnitu mohla způsobit únik osobních informací včetně kreditních karet

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.