Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

Po nedávném oznámení RTX 2060 se nejspíše dočkáme další novinky.

GTX 1660

GTX 1660 FOTO: Shacknews.com

Nedávno jsme psali o nových grafických kartách s označením RTX 2060, které přinesly výkon srovnatelný s GTX 1070 Ti a přidanou hodnotou v podobě ray tracingu. Ta už je nyní dostupná a můžete si ji pořídit za cenu kolem deseti tisíc korun, což je v porovnání s modelem nejvyšší řady pořádný cenový sešup. Nadšení kolem grafik střední třídy ale zastřelo jeden zásadní fakt, a to že karty technologie Pascal už jsou v podstatě pryč a podobný osud nejspíše čeká i GTX 1060. Co to znamená pro spotřebitele a pro Nvidii samotnou? Na trhu vznikne díra, kterou budou muset co nejrychleji zalepit.

V rozmezí čtyřech až deseti tisíc nebude mít tato společnost žádné zastoupení, pokud tedy nesáhne po alternativě, kterou světu představil portál VideoCardz. Ten se s odkazem na dva spolehlivé zdroje dušuje, že by měly být na cestě nové grafické karty s označením GTX 1660 Ti. A redaktoři tohoto magazínu nám rovnou nabídli i přesné specifikace. Výkon na úrovni GTX 1070 má zařídit 12nm výrobní technologie na bázi Turingu. Těšit se tak můžeme nejen na nejnovější grafické paměti GDDR6 o velikosti 6 GB, ale také na 1536 CUDA jader a 192 bitové rozhraní.

Možná si teď říkáte, proč by v Nvidii sahali po tomto řešení, když by mohli ještě více ořezat nedávno představené RTX 2060 a po vzoru předchozí generace vydat RTX 2050? Důvod je prostý. Mezi hráči by se našlo jen malé procento lidí, které by mělo zájem o kartu s ray tracingem, který by stěží stačil na Full HD rozlišení.

Ať tak či onak, rozhodně jsme zvědaví, co nám blízká budoucnost přinese. Už delší dobu netrpělivě vyhlížíme odhalení procesorů s označením Zen 2, ale také novou řadu operačních pamětí DDR5, které by se podle předpokladů mohly objevit na trhu už letos. Milovníky počítačového hardwaru a hráče zkrátka čeká strhující rok.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.