Etherium žije a má datum vydání

Původně se zdálo, že se chystané real-time strategie Etherium snad nikdy nedočkáme. Tvůrci ale v tichosti hru dokončili a za týden budeme moci okusit jejich (snad) velkolepé dílo.

Etherium

Etherium FOTO: Tindalos Interactive

Vydání Etherium z dílny Tindalos Interactive doprovázely nejedny potíže. Původní datum vydání bylo nesčetněkrát odloženo a nakonec byla hra přesunuta na neurčito. Vývojáři se na několik měsíců odmlčeli a s fanoušky hry vůbec nekomunikovali.

To samozřejmě vyústilo v nepříjemnou reakci a desítky hráčů, kteří si hru předobjednali, si na Steamu nechali vrátit peníze. Jednoduše proto, že vývojáři nedodrželi termíny a nesdělili jiné.

To ale tvůrce neodradilo a na hře v tichosti nadále pracovali. Očividně je nezaskočil ani úspěch druhé RTS, na kterou se v letošním roce hodně sázelo, a to Grey Goo. Tomu chtějí lidé z Tindalosu konkurovat především cenou a poněkud odlišnou herní mechanikou. I tak by ale mělo jít o klasické RTS tak, jak ho známe z dob původního StarCraftu či legendární série Command and Conquer.

Vydání hry bylo po nesčetných odkladech nakonec oznámeno, a je stanoveno na 25. března. Hra je k dostání v předobjednávce s desetiprocentní slevou za necelých 27 euro a těm, kdo si ji piřídí už nyní, nabídne navíc přístup do bety multiplayeru. Mírné překvapení, uvážíme-li, že práve možnost hry více hráčů je jednou ze základních výsad většiny real-time strategií...

Témata: Etherium
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Etherium žije a má datum vydání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.