Etherium žije a má datum vydání

Původně se zdálo, že se chystané real-time strategie Etherium snad nikdy nedočkáme. Tvůrci ale v tichosti hru dokončili a za týden budeme moci okusit jejich (snad) velkolepé dílo.

Etherium

Etherium FOTO: Tindalos Interactive

Vydání Etherium z dílny Tindalos Interactive doprovázely nejedny potíže. Původní datum vydání bylo nesčetněkrát odloženo a nakonec byla hra přesunuta na neurčito. Vývojáři se na několik měsíců odmlčeli a s fanoušky hry vůbec nekomunikovali.

To samozřejmě vyústilo v nepříjemnou reakci a desítky hráčů, kteří si hru předobjednali, si na Steamu nechali vrátit peníze. Jednoduše proto, že vývojáři nedodrželi termíny a nesdělili jiné.

To ale tvůrce neodradilo a na hře v tichosti nadále pracovali. Očividně je nezaskočil ani úspěch druhé RTS, na kterou se v letošním roce hodně sázelo, a to Grey Goo. Tomu chtějí lidé z Tindalosu konkurovat především cenou a poněkud odlišnou herní mechanikou. I tak by ale mělo jít o klasické RTS tak, jak ho známe z dob původního StarCraftu či legendární série Command and Conquer.

Vydání hry bylo po nesčetných odkladech nakonec oznámeno, a je stanoveno na 25. března. Hra je k dostání v předobjednávce s desetiprocentní slevou za necelých 27 euro a těm, kdo si ji piřídí už nyní, nabídne navíc přístup do bety multiplayeru. Mírné překvapení, uvážíme-li, že práve možnost hry více hráčů je jednou ze základních výsad většiny real-time strategií...

Témata: Etherium
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Etherium žije a má datum vydání

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji

16.06.2021 21:10 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds …

Nejčtenější články

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.