EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

Projekt přebraný od Visceral Games potkal stejný osud jako ten před dvěma roky.

Star Wars Battlefront 2

Star Wars Battlefront 2 FOTO: Origin

EA Vancouver bylo po dlouhou dobu studiem, které se zaměřovalo na podporu ostatních vývojářských týmů. Spolupracovali na titulech jako je FIFA či Star Wars: Battlefront, po uzavření Visceral Games ale dostali mnohem důležitější úkol - vystavět na základech zrušeného titulu úplně novou hru z tohoto univerza. Po více než roce práce ale tento projekt potkal stejný osud.

Ač byl tento kousek v poměrně raném stádiu vývoje, vývojáři od něj měli velká očekávání. Údajně mělo jít o obrovskou hru s otevřeným světem, kde jsme měli cestovat napříč různými světy a budovat vztahy mezi rozličnými rasami. Oproti Star Wars od Visceralu, které mělo být lineární akční adventurou zaměřenou hlavně na příběh, šlo tedy o pořádný kus dopředu. Vývoj titulu by tak trval mnohem déle, než v EA potřebovali, a tak se rozhodli pro menší projekt ze stejného světa. A ten by měl spatřit světlo světa nejspíše už na podzim příštího roku.

I když jsme ze zrušeného Star Wars titulu neviděli ani minutu, tato zpráva nás zamrzela. Procházet se po otevřených planetách, cestovat ve vesmíru a při tom vzpomínat na ty krásné časy strávené s Knights of the Old Republic.

Témata: Star Wars | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: EA zrušilo rozsáhlou Star Wars hru s otevřeným světem

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.