Milionové milníky: Jurassic World Evolution a Planet Coaster slaví dva miliony prodaných kopií

Miliony prodaných kopií a skvělé příjmy. To teď může těšit zaměstnance a majitele Frontier Developments.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution FOTO: www.alphacoders.com

Dříve ousurcingové studio, nyní vývojáři, kteří stojí na vlastních nohách. Svoje tvrdě vydřené peníze investovali do trojice projektů, které jim jejich péči nyní několikanásobně vrací. A není divu. Vždyť mají na kontě takové pecky jako je Elite Dangerous, Planet Coaster a Jurassic World. Poslední jmenovaný vyšel loni v červnu a od té doby zaznamenal dva miliony prodaných kopií. To z této hry dělá nejrychleji prodávaný titul v historii Frontie Developments.

Ani výše jmenovaný Planet Coaster na tom není zle, neboť prodal obdobný počet kopií jako červnový Jurský park. Na dva miliony ale simulátor zábavního parku dosáhl až po více než dvou letech, což jej řadí až na třetí místo v prodejnosti. To první si totiž uzmul Elite Dangerous, jenž se může pyšnit třemi miliony prodanými kopiemi.

„Úspěch Jurassic World Evolution nás velice těší, neboť má dosud nejlepší prodejní výsledky. Elite Dangerous a Planet Coaster si vedou také dobře, stejně tak jako naše strategie podpory, péče a vylepšování našich her. Už se nemůžu dočkat, až se s vámi podělím o nové detaily ohledně nadcházejícího čtvrtého titulu, ale také o těch již vydaných," řekl kreativní ředitel David Braben.

Tyto skvělé výsledky tak vyšvihly výdělky studia na nezvyklé hodnoty. Za poslední finanční půlrok totiž studio zaznamenalo příjmy v hodnotě 64 milionů liber, což je o 45 milionů více než v celém předchozím roce. Očekávání od následujícího pololetí jsou tedy vysoká. Počítá se s nárůstem v rozmezí 11 až 24 milionů, což by mělo v celkovém součtu za celý finanční rok činit 75 až 88 milionů liber.

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Milionové milníky: Jurassic World Evolution a Planet Coaster slaví dva miliony prodaných kopií

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.