V Dragon Age 4 bude hrát multiplayer nejspíše důležitou roli

Příběhově zaměřené zážitky známé z originální trilogie možná vystřídá multiplayerová složka.

Dragon Age: Origins

Dragon Age: Origins FOTO: BioWare

O tom, že je nový projekt ze světa Dragon Age konečně ve vývoji, víme už delší dobu. Přesněji od loňského prosince, kdy nám tvůrci při příležitosti udílení cen Game Awards 2018 ukázali krátký teaser. Z něho jsme toho sice moc nepoznali, nyní ale konečně začínají vyvěrat na povrch první konkrétnější spekulace. A ty se překvapivě týkají multiplayeru.

BioWare totiž při hledání nové posily do týmu na vůdčí pozici "inženýrského týmu" požadoval vynikající znalosti z oboru a vůdčí schopnosti, ale i zkušenost s vývojem multiplayerových her. To samozřejmě všechny fanoušky původní trilogie zarazilo, protože Dragon Age byl od jakživa hrou pro jednoho hráče se zaměřením na příběh. A nemyslíme si, že by se na tom v dalším pokračování mělo cokoliv měnit. Podle nás půjde o vylepšenou verzi multiplayeru, kterou nabízel i poslední díl. V něm jsme se mohli s partou kamarádů postavit hordám nepřátel v trojici rozličných úrovní, přičemž čím dál jsme došli, tím obtížnější bylo počítačem ovládané protivníky porazit.

S ohledem na nedostatek informací se ale nedá vyloučit ani možnost, že by v BioWare chystali MMORPG odbočku, případně úplně jiný mod. Pravděpodobně se jeví i model kooperativní spolupráce, kterou studio chystá pro jejich nadcházející titul. Zatím ale můžeme jenom spekulovat, neboť na oficiální potvrzení si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Následující měsíce totiž budou patřit jejich novému počinu s názvem Anthem, jehož vydání je naplánováno na 22. února.

Teaser k nově chystanému počinu ze série Dragon Age (1:05) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: V Dragon Age 4 bude hrát multiplayer nejspíše důležitou roli

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.