Fortnite dál roste. Na mobilních zařízeních s iOS zaznamenal doposud nejvyšší příjmy

Mánie kolem battle-royale žánru neupadá. A Fortnite z toho těží ve velkém.

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

Kdo by to byl řekl, že po listopadovém poklesu zájmu na mobilních zařízeních přijde tak tučný měsíc. V prosinci minulého roku totiž Fortnite zaznamenal příjmy v hodnotě 69 milionů amerických dolarů, a to jen na App Storu. Oproti výše zmiňovanému listopadu se jednalo o 83% nárůst. Měsíc plný vánoční pohody, cukroví a jídla navíc dokázal strčit do kapsy i doposud nejsilnější červen, v němž se Epic Games podařilo z peněženek hráčů vysát 59,3 milionů dolarů. Za stejnou dobu se povedlo navýšit i počet nových stažení, které vzrostlo o 5,2 milionu. Za loňský rok to tedy dělá více než 82,6 milionů stažení jen na iOS.

Od loňského března, kdy se Fortnite poprvé objevil na mobilech, tak vývojáři zaznamenali tržby v hodnotě 455 milionů dolarů. Pro zajímavost, jeho největší konkurent, PUBG, od dubna vykázal příjmy v hodnotě 100 milionů dolarů, což není ani čtvrtina toho, z čeho se můžou těšit tvůrci barevnějšího a komixovějšího rivala.

Jaký máte na tento raketový růst vy? Dokážou v Epic Games udržet zajeté tempo, nebo se tento rozjetý vlak co nevidět zastaví a jeho pasažéři začnou přestupovat za lepším? Vyjádřete svůj názor v diskuzi na našem webu, nebo zavítejte na jednu z našich sociálních sítí a tam se s námi o něj podělte.

Témata: Fortnite | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fortnite dál roste. Na mobilních zařízeních s iOS zaznamenal doposud nejvyšší příjmy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte 2D psychologickou hororovou hru zcela zdarma

23.01.2019 21:08 Pokud nemáte co hrát, máme pro vás tip, jak rozšířit svoji knihovničku o další zajímavý kousek.

Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

23.01.2019 20:13 Je tu nový rok a společně s ním přichází i nálož v podobě nových her. Pojďme si představit ty,…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.