Fortnite dál roste. Na mobilních zařízeních s iOS zaznamenal doposud nejvyšší příjmy

Mánie kolem battle-royale žánru neupadá. A Fortnite z toho těží ve velkém.

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

Kdo by to byl řekl, že po listopadovém poklesu zájmu na mobilních zařízeních přijde tak tučný měsíc. V prosinci minulého roku totiž Fortnite zaznamenal příjmy v hodnotě 69 milionů amerických dolarů, a to jen na App Storu. Oproti výše zmiňovanému listopadu se jednalo o 83% nárůst. Měsíc plný vánoční pohody, cukroví a jídla navíc dokázal strčit do kapsy i doposud nejsilnější červen, v němž se Epic Games podařilo z peněženek hráčů vysát 59,3 milionů dolarů. Za stejnou dobu se povedlo navýšit i počet nových stažení, které vzrostlo o 5,2 milionu. Za loňský rok to tedy dělá více než 82,6 milionů stažení jen na iOS.

Od loňského března, kdy se Fortnite poprvé objevil na mobilech, tak vývojáři zaznamenali tržby v hodnotě 455 milionů dolarů. Pro zajímavost, jeho největší konkurent, PUBG, od dubna vykázal příjmy v hodnotě 100 milionů dolarů, což není ani čtvrtina toho, z čeho se můžou těšit tvůrci barevnějšího a komixovějšího rivala.

Jaký máte na tento raketový růst vy? Dokážou v Epic Games udržet zajeté tempo, nebo se tento rozjetý vlak co nevidět zastaví a jeho pasažéři začnou přestupovat za lepším? Vyjádřete svůj názor v diskuzi na našem webu, nebo zavítejte na jednu z našich sociálních sítí a tam se s námi o něj podělte.

Témata: Fortnite | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fortnite dál roste. Na mobilních zařízeních s iOS zaznamenal doposud nejvyšší příjmy

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.