PlayStation 4 si upevnil pozici nejlépe prodávané konzole stávající generace

Herní konzole, která letos v listopadu oslaví kulaté šesté narozeniny, se dál skvěle prodává.

PlayStation 4

PlayStation 4 FOTO: Gamebro.cz

Už samotné oznámení PlayStation 4 bylo před sedmi lety obrovským úspěchem. V Sony se poučili z chyb z minulosti a naservírovali hráčům stroj, který nejenže skvěle vypadal, ale také nabízel dostatečně silný hardware a perfektní exkluzivity. A tato investice se po téměř šesti letech od vydání několikanásobně vrátila. Podle Sony se totiž na celém světě podařilo prodat 91,6 milionů systémů, díky čemuž si drží více než 50 milionový náskok nad svým největším konkurentem v podobě Xbox One.

Pojďme tedy bilancovat nad tím, jakých čísel se mistrně provedenému kousku hardwaru z Japonska podařilo loni dosáhnout. Podle dostupných informací se za posledních 12 měsíců vyexpedovalo více než 18 milionů kusů. Z tohoto balíku se pak jen v rozmezí od 19. listopadu do 31. prosince povedlo prodat 5,6 milionů konzolí, společně s 50,7 miliony hrami. A mezi nimi zazářila zejména podzimní exkluzivita Spider-Man, která se už pomalu blíží k magickým deseti milionům.

A to jsou vskutku úctyhodný čísla, což si uvědomuje i kreativní ředitel a prezident společnosti Sony Interactive Entertainment John Kodera: „Chtěl bych vyjádřit to nejhlubší poděkování naší vášnivé komunitě na celém světě a také našim partnerům za to, že nám pomohli dosáhnout těchto milníků. Tento rok přineseme našim fanouškům ještě lepší zážitky společně s  řadou her, které si zahrajete jen na PS4. Už teď ale vyhlížíme další milník, proto se budeme v Sony Interactive Entertainment snažit rozvíjet a dále rozšiřovat tuto platformu, abychom mohli i v budoucnu přinášet ty nejlepší interaktivní zážitky do celého světa."

Jsme opravdu zvědaví, co si pro nás Sony v nadcházejícím období připraví. Vynechání letošní E3 ale do budoucnosti nejprodávanější konzole osmé generace vnáší další otazníky. Jaké s ní mají tvůrci plány se ale dozvíme až na jejich exkluzivním veletrhu. A my už se nemůžeme dočkat, až vypukne!

(0:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: PlayStation 4 si upevnil pozici nejlépe prodávané konzole stávající generace

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.