Nintendo a domácí konzole? V budoucnosti možná nemyslitelné spojení

Nintendo se pohybuje na konzolovém trhu desítky let, proto je pro miliony herních příznivců nepředtavitelné, že by z tohoto pole japonská společnost dobrovolně vystoupila.

Nintendo Switch

Nintendo Switch FOTO: Polygon

Jeden trhák za druhým. Tak by se dalo nazvat působení Nintenda na poli herních konzolí. Na kontě mají jednu z nejprodávanějších konzolí vůbec, Wii, se 101 miliony prodanými kusy, ale i legendární kousky jako NES, SNES či Nintendo 64. Teď ale prezident společnosti Shuntaro  Furukawa veřejně přiznal, že jejich budoucí podnikatelské plány možná budou spočívat v úplně jiných projektech.

„V tuto chvíli nejsme na naše konzole upoutaní. Nabízíme unikátně vyvinutý Nintendo Switch společně s jeho aplikacemi, a na té chceme zakládat další zážitky. Technologie se ale mění a my dál budeme hledat cesty, jak k naším fanouškům dostat nové skvělé zážitky. (...) Z dlouhodobého hlediska bychom se mohli přesunout od konzolí k něčemu jinému, protože flexibilita je stejně důležitá jako vynalézavost," řekl Furukawa v rozhovoru pro Nikkei.

A že se Nintendo umí přizpůsobit a zároveň jít vlastní cestou, nám ukázalo v minulých letech, kdy vydalo populární mobilní hříčku Pokémon Go, která vyhnala z gaučů i ty nejlínější hráče. Následně překvapila oznámením a vydáním Nintenda Switch, jenž krom klasické domácí konzole může sloužit jako přenosné herní zařízení. A rázem hodnota akcií razantně stoupla a v březnu roku 2018 dokonce vystoupala až na 48,6 jenů, což byla největší částka od roku 2008.

Jsme zvědaví, co nám, hráčům, budoucnost Nintenda přinese. Od této osobité společnosti je těžké mít nějaká očekávání, protože pokaždé dokáže překvapit a nabídnout světu něco, co jsme ještě nikde jinde neviděli. A to se nám na ní tolik líbí!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nintendo a domácí konzole? V budoucnosti možná nemyslitelné spojení

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Získejte 2D psychologickou hororovou hru zcela zdarma

23.01.2019 21:08 Pokud nemáte co hrát, máme pro vás tip, jak rozšířit svoji knihovničku o další zajímavý kousek.

Herní nebe za rohem: Ty nejlepší hry, které vyjdou v prvním čtvrtletí 2019

23.01.2019 20:13 Je tu nový rok a společně s ním přichází i nálož v podobě nových her. Pojďme si představit ty,…

Související:

Nejčtenější články

  1. HW požadavky Far Cry New Dawn odhaleny. Zahrajete si?

  2. Jak bude vypadat PlayStation 5? Nejspíš opět vsadí na HW od AMD

  3. Nekompromisní grafický výkon za nízkou cenu? Ten má nabídnout GTX 1660 Ti

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.