YouTube a hry: Populární platforma slaví nejsilnější herní rok v historii

Nikdy předtím uživatelé nezhlédli více hodin videí.

Youtube

Youtube FOTO: www.alphacoders.com

Herní průmysl je už delší dobu důstojným soupeřem mnoha dalším výdělečným odvětvím. V zábavním průmyslu se už dlouho umisťuje na prvním místě v příjmech, jeho vliv dokonce proniká i do sportu a stoupající tendenci mají i videa právě s touto tématikou. To ostatně potvrdil i Ryan Wyatt v rozhovoru s VenutreBeat, kde dokonce zmínil i přesná čísla. A ta jsou vskutku astronomická:

„V tuto chvíli máme 200 milionů zaregistrovaných uživatelů, kteří sledují obsah spojený s hraním každý den. A díky nim se nám nedávno podařilo pokořit metu 50 miliard hodin strávených sledováním herních videí v posledních dvou měsících."

Co mělo na tento úspěch největší vliv? Podle Ryana Waytta je to zásluha široké nabídky, z níž si vybere každý. Ostatně diváci na YouTube najdou nejen gameplaye, ale také obsah plný zajímavých informací, exkluzivní trailery, ale také přímé přenosy a sestřihy z eSportových akcí. Z široké nabídky si zkrátka vyberou jak konzoloví hráči, tak ti mobilní a počítačoví.

Na konec ještě přikládáme seznam deseti nejsledovanější videí na YouTube za poslední rok i s odkazy. Není žádným překvapením, že hned pět příček z deseti obsadil Fortnite, do výběru se ale dostal i Fallout 76 či Call of Duty: Black Ops 4 se svým odhalením multiplayeru.

1. místo - 32 Kill Solo Squads!! Fortnite Battle Royale Gameplay – Ninja

2. místo - Fortnite with Ninja | Overtime 3 | Dude Perfect

3. místo - *NEW* TRAP TUNNEL RACE Gamemode In Fortnite Battle Royale!

4. místo - Police Try Playing Grand Theft Auto 5 Without Breaking Any Laws

5. místo - Pokémon: Let’s Go, Pikachu! and Pokémon: Let’s Go, Eevee! Trailer

6. místo - First Look at Nintendo Labo

7. místo - Fallout 76 – Official Teaser Trailer

8. místo - Official Call of Duty®: Black Ops 4 — Multiplayer Reveal Trailer

9. místo - When you shoot a John Wick once

10. místo - Fortnite Music Video – Boogie Bomb (Gucci Gang Parody)

Témata: Youtube | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: YouTube a hry: Populární platforma slaví nejsilnější herní rok v historii

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.