Ubisoft mohutně posiluje: Kreativní ředitel Dragon Age se přidává k vývojářům Assassin's Creed

Ubisoft hlásí zvučnou posilu do svých řad.

Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition FOTO: Electronic Arts

Série Assassin's Creed se poslední čtyři díly vydává úplně jiným směrem než jejich předchůdci. Vývojáři postupně přidávali RPG prvky, razantně změnili soubojový systém, až nakonec celá značka výrazně proměnila svoji tvář. Nyní tak o Assassin's Creed můžeme mluvit jako o plnohodnotném RPG, kde si na začátku vybereme, za koho chceme hrát, a postupně si svoji postavu pipláme až k dokonalosti pomocí schopností a jejich následnou kombinací. A aby byl tento koncept dosažen až k dokonalosti, získal Ubisoft do svých řad opravdu zvučnou posilu - bývalého kreativního ředitele Dragon Age Mikea Laidlawa.

Ten 14 let pracoval pro Bioware, kde přivedl k životu legendární hry jako Mass Effect, Jade Empire, nebo výše zmiňovaný Dragon Age. Laidlaw ale studio loni opustil a vydal se na dráhu nezávislého vývojáře, kde přiložil ruku k dílu při tvorbě RPG Waylanders. V GATO STUDIO se ale dlouho neohřál a po roce se tak vrací zpět mezi příslušníky elitních herních studií. Jeho angažování ale není příliš velkým překvapením, jelikož už několik let pracuje jako konzultant právě pro Ubisoft.

„Jak už asi víte, posledních několik let jsem pracoval jako konzultant. A byla to úžasná zkušenost, která mi umožnila pracovat s týmy různých velikostí a s rozličným obsazením po celém světě. Nejlepší na tom tedy bylo, že jsem se mohl setkat s mnoha neuvěřitelně talentovanými lidmi napříč herním průmyslem a nabídnout jim vlastní pohled na věc při tvorbě mnoha zajímavých projektů," svěřil se Mike Laidlaw se svými pocity na LinkedIn profilu.

Všechny z nás určitě zajímá, na čem bude Mike v Ubisoftu Québec vůbec pracovat. On sám to zatím prozradit nechce, ale s největší pravděpodobností půjde o další díl Assassin's Creed. Tuto sérii ostatně zmiňoval v příspěvku a vzhledem k jeho zkušenostem z RPG žánru by to byla logická volba. Jestli jsou naše domněnky pravdivé, se ovšem dozvíme nejdříve za dva roky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ubisoft mohutně posiluje: Kreativní ředitel Dragon Age se přidává k vývojářům Assassin's Creed

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.