Tvůrce hry Fortnite chystá konkurenci pro Steam. Ta nabídne hry zdarma a řadu dalších bonusů

Epic Games chtějí po ovládnutí battle royale žánru zabrousit i na pole herních obchodů. A jako svého hlavního konkurenta vidí Steam.

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

Steam si za 15 let svojí existence vybudoval silnou a stabilní komunitu, která nenašla konkurenci v žádném z herních obchodů. Příští rok ho ale vyzve těžký kalibr, Epic Games Store, který chce nabídnout mnohem větší výhody jak pro vývojáře, tak pro samotné hráče.


Pro ty budou největším lákadlem hry zdarma, které budou Epic Games uvolňovat v pravidelných intervalech. Ty údajně budou provozovatelé nové herní platformy zpočátku hradit z vlastní kapsy. Vývojáři se pak mohou těšit na výrazně nižší poplatky. Z prodejů si provozovatel odečte jen 12 %, což je v porovnání se Steamem 18% pokles. A to vydavatelé na svých bankovních účtech rozhodně pocítí.


Motivace pro vývojáře je tedy jasná, hráče se ale už tak lehce zaujmout nepovede. Podle našeho názoru to totiž vypadá, že se z této platformy stane vítaná "garáž" pro nabízené hry zdarma, nakonec se ale stejně všichni vrátí zpátky ke Steamu. Ten je v dnešní době provázaný s téměř každou novou hrou a ve spojení s lákavými slevami tak není důvod, proč od zajetých kolejí opouštět. Jedinou možností, jak výrazně oslabit neotřesitelnou pozici Valve, by tak museli být samotní vývojáři, kteří by začali Steam ignorovat. To je ovšem s největší pravděpodobností nereálné.

Trailer k Fortnite | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Tvůrce hry Fortnite chystá konkurenci pro Steam. Ta nabídne hry zdarma a řadu dalších bonusů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.