eSport na úrovni sportu: Počítačové hry se objeví na příštích Asijských hrách

Hranice mezi tradičním sportem a eSportem se začíná ztenčovat.

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive FOTO: ESL

Hry čím dál více pronikají i tam, kde bychom je opravdu nečekali. Jsou nejvýdělečnějším zábavním průmyslem, doprovází i řadu sportovních akcí v podobě reklam (např. EA Sports OT v nejlepší hokejové lize světa) a mají vliv i na samotné sportovce. Vezměme si jako příklad Patrika Laineho, hokejovou superstar z Winnipegu Jets, která je vášnivým hráčem Fortnitu. Sice si nemyslíme, že by to mělo nějakou větší spojitost, ale poté, co si dal Laine od této hry na chvíli pauzu, dokázal nastřílet 11 gólů ve čtyřech zápasech. A jak to tak vypadá, už brzy nebude muset tuto zálibu sdílet s ostatními pouze hraním, ale také navštěvováním oficiálních dříve čistě sportovních akcí.

První vlaštovkou, která se pokusí prolomit ledy mezi e-sportem a tradičním sportem, budou příští rok pořádané Asijské hry. Na nich se totiž poprvé v historii objeví i videohry jakožto medailový sport. K dispozici bude šest blíže nespecifikovaných turnajů, v nichž si to hráči rozdají na třech hlavních platformách. Dvě zlaté medaile budou moct vyhrát mobilní hráči, další dvě konzolisté a zbylé dvě PC hráči.

A v jakých titulech se bude soutěžit? Známý je jen jeden mobilní kousek - Mobile Legends: Bang Bang. Zbytek pořadatelé oznámí už 15. prosince. Už podle první nominace to ale vypadá, že pecek jako je Counter Strike: Global Offensive, Rocket League či PUBG se nejspíše nedočkáme. Tato akce totiž cílí na asijský trh, takže bychom se s největší pravděpodobností mohli dočkat klání ve Starcraftu 2 či League of Legends.

Účast eSportových titulů na Asijských hrách jen dokazuje, jak blízko by mohlo být jejich zařazení na listinu olympijských sportů. Událost, která se koná každé dva roky na asijském kontinentě, je totiž pořádaná pod dohledem Mezinárodního olympijského výboru a Asijské olympijské rady.

Jaký je váš názor na tento odvážný krok? Patří podle vám počítačové, konzolové a mobilní hry na tradiční sportovní akce, nebo by se jim měly raději obloukem vyhnout? Neváhejte a sdělte nám svůj názor buďto v diskuzi pod článkem, nebo na jedné ze sociálních sítí (Facebook, Twitter).

Zdroj

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: eSport na úrovni sportu: Počítačové hry se objeví na příštích Asijských hrách

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.