Pokémon Go ve stylu Warcraftu? Blizzard na něčem takovém pracuje

Blizzard to začíná čím dál více táhnout k mobilnímu trhu. Proto není divu, že připravuje hned několik her na tuto platformu.

Warcraft III

Warcraft III FOTO: Blizzard Entertainment

Oznámení nové hry ze série Diablo byl obrovský neúspěch. Fanoušci očekávali plnohodnotný čtvrtý díl, místo toho dostali "pěstí do obličeje" v podobě mobilního počinu s podtitulem Immortal. Rozhořčení fanoušků bylo patrné už v sále během samotného oznámení, ovšem ani internetoví příznivci Blizzardu na svou reakci nenechali dlouho čekat. Trailer vydaný před více než dvěma týdny má dnes krásných 4,8 milionů zhlédnutí, ale strašidelných 672 tisíc palců dolů. To už se raketovým tempem blíží propadáku, který před dvěma roky zažil Call of Duty: Advanced Warfare.

Blizzard ale nehází flintu do žita. Podle Kotaku, kteří nedávno vydali podrobný článek o historii a budoucnosti Diabla, je nálada ohledně mobilních her ve studiu diametrálně odlišná v porovnání s fanoušky. Vývojáři prý chtějí pracovat na menších projektech právě pro tuto platformu, což také potvrzuje hned několik rozpracovaných projektů. A jedním z nich má být i hra ve stylu Pokémon Go, ovšem zasazená do kulis Warcraftu.

To možná není zrovna to, co by zarytí fanoušci očekávali, ale na druhou stranu se dá tento krok chápat. Mobilní trh si v posledních letech ukousl podstatný podíl v celém zábavním průmyslu, což jen dokazují příjmy právě jmenovaného Pokémon Go. Ten totiž podle serveru Superdata vygeneruje zhruba 100 milionů měsíčně, což rozhodně není zanedbatelný částka.

zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Pokémon Go ve stylu Warcraftu? Blizzard na něčem takovém pracuje

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.