Další milionový turnaj ve hře Fortnite už je nablízku. A s ním přichází i vítané změny

Chcete si zahrát o svůj podíl z cen za jeden milion dolarů? Tak se přihlaste, šanci probojovat se do závěrečného turnaje bude mít každý!

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

E-sport je lukrativní byznys, do kterého se tvůrci ani pořadatelé turnajů nebojí investovat ve velkém. A výjimkou není ani Epic Games s jejich nadcházejícím kvalifikačním turnajem Winter Royale ve Fortnite. Ten totiž těm nejlepším hráčům, kteří se probojují až do finále, dá možnost hrát o ceny v hodnotě jednoho milionu dolarů.

Cesta až na samotný vrchol ale bude trnitá. Začne už tento víkend a bude probíhat dva dny (24. až 25. listopadu). Toto úvodní kolo je otevřené každému hráči z Evropy a Severní Ameriky. Úkolem bude během tohoto vyhrazeného času získat co nejlepší skóre v jednom zápase. Ti, kteří překonají drtivou většinu účastníků, potom budou muset projít ověřovací fází, a pakliže u nich tvůrci nenajdou žádné přestupky proti pravidlům, dostanou pozvánku do Winter Royale Finals. To bude probíhat v Evropě od 30. 11. do 1. 12. a v Severní Americe od 11. 12. do 12. 12.

Tímto způsobem vykrystalizuje několik hráčů, kteří se příští rok zúčastní Světového poháru ve Fortnite (Fortnite World Cup). Na něm se s největší pravděpodobností ukážou i účastníci z jiných regionů, protože tvůrci plánují další turnaje i pro zbylé regiony. Pokud tedy tento článek čte někdo z Asie, Afriky, Jižní Ameriky či Austrálie, nemusí mít strach, že by nedostal šanci bojovat o místenku na nadcházejícím šampionátu.

Kromě samotného Winter Royale ale Epic Games oznámili i další změny. Hráči se tak dočkají tzv. Pop Up Cupů, které se vždycky objeví v kolonce událostí. Půjde o malé online šampionáty s rozličnými nastaveními, kde si budeme moct pořádně otestovat naše schopnosti v kompetitivnějším prostředí než kdy dříve.

Důležitou opravu dostal i turnajový systém, jenž konečně bude korektně vyhledávat protihráče na základě získaného počtu bodů. Díky tomu si každý najde ty správné protihráče odpovídající jeho dovednostní skupině. To zní samozřejmě dobře, ale uživatelům s velkým počtem bodů to nejspíše přinese zbytečné komplikace. Ti si totiž budou muset na svůj zápas počkat i více než pět minut, což je na tak oblíbenou hru strašidelné číslo.

Trailer k Fortnite (1:03) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Další milionový turnaj ve hře Fortnite už je nablízku. A s ním přichází i vítané změny

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.