Fallout 76 je propadák. Z prodejů i recenzí fanoušky zamrazí

Nikdo nejspíše nečekal, že by se z nového Falloutu stal trhák, ale prodejní výsledky ani recenze nejsou vůbec uspokojivé.

Fallout 76

Fallout 76 FOTO: HD Wallpapers

Fallout 4 byl obrovský komerční úspěch. Během prvního dne vyexpedoval neuvěřitelných 12 milionů kopií, přičemž do dnešních dní se jich prodalo mnohem víc. Loni totiž vyšlo najevo, že čtvrtý díl populární série překonal i The Elder Scrolls V: Skyrim, což ho katapultovalo na první místo v prodejnosti skrze všemi hrami od tohoto vydavatelského domu. Nikdo proto neočekával, že by Fallout 76 mohl svého předchůdce byť jen napodobit. I tak je ale velkým překvapením, že se nový díl prodává opravdu špatně.

Podle serveru VG247.com Fallout 76 zaznamenal o 82,4 % nižší prodeje než předchozí díl, jenž se může chlubit neuvěřitelnými 750 miliony dolary. Jednoduchým výpočtem tedy dojdeme k číslu 170 milionů dolarů, což je stále úctyhodná částka, ač s předchůdcem neporovnatelná.

Kvůli tomu se Fallout 76 umístil "až" na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších her za měsíc listopad ve Velké Británii. To sice není vzorek, který by měl reprezentovat celou zeměkouli, ale určitou představu o prodejnosti v dalších regionech nám jistě zprostředkuje.

Prodejní čísla ještě tak hrozivá nejsou, samotné recenze už ano. Zejména ty od fanoušků, které jsou doslova na bodu mrazu. Na Metacritic od nich hra sklidila ostudných 29 bodů ze sta, přičemž jí je nejvíce vyčítána podobnost s předchozím dílem a prázdný nezajímavý svět. Odborná obec byla o něco mírnější a titulu udělila v průměru 56 bodů. Vytýkané neduhy ale zůstaly veskrze podobné.

A jaký je váš názor na nový Fallout 76? Už hrajete, nebo se tomutu dílu raději velkým obloukem vyhnete? Neváhejte a napište nám svůj názor buďto v diskuzi pod článkem, nebo využijte sekce komentářů na Facebooku či Twitteru.

Hraný trailer na Fallout 76 (1:00) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fallout 76 je propadák. Z prodejů i recenzí fanoušky zamrazí

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.