Telltale Games definitivně končí. Některé jejich hry mizí i ze Steamu

Telltale Games odbíjí poslední hodinka.

The Walking Dead

The Walking Dead FOTO: www.ihoror.com

Telltale Games ještě nedávno platili za mistry svého oboru. Jejich hry měly parádní příběh, hráčova rozhodnutí měla smysl a výtvarné zpracování bylo taktéž na slušné úrovni. Jenže v posledních letech začaly jejich tituly využívat stejnou formuli, která se po čase ohrála, a jejich engine postupně ztrácel krok s moderní konkurencí. V reakci na to oznámili vývojáři přechod na Unity, na němž měly běžet jejich nové kousky. Jenže poté přišlo nečekané masové propouštění a po několika měsících zbývá posledních několik kroků k definitivní tečce za populárním studiem.

Co nás k této myšlence vede? Nejen selský rozum, ale i dva podložené fakty. Jedním z nich je dokument, který podle server GameDaily podepsal kreativní ředitel Telltale Games. Ten 30. listopadu odřízne všechny zaměstnance od benefitů poskytovaných firmou COBRA. Sám Pete Hawley si potom smazal twitterový účet a podle jeho LinkedIn profilu to vypadá, že jeho dny ve společnosti jsou definitivně sečteny.

Ještě horší je ale fakt, že některé tituly od Telltale Games zmizely ze Steamu. Jde zejména o Back to the Future a Tales of Monkey Island. Ty největší pecky ale zatím zůstaly a hráči si je pořád mohou zakoupit.

Trailer k poslední sezóně The Walking Dead od Telltale Games (0:59) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Telltale Games definitivně končí. Některé jejich hry mizí i ze Steamu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.