Stardew Valley slaví obrovský úspěch i na mobilních zařízeních

Po více než dvou letech od vydání počítačové verze tvůrci vyrazili dobýt i mobilní trh. A povedlo se jim to na výbornou.

Stardew Valley

Stardew Valley FOTO: Steam

Ruku na srdce - každý z nás si určitě někdy představoval, jaké by to bylo provozovat vlastní farmu, starat se o zvířata, pěstovat obiloviny a ovoce a následně tyto produkty prodávat na trhu. Jenže realizace takové představy stojí spoustu dřiny a peněz, a tak jsme se nakonec uchýlili k počítačovým hrám, které nám tento pocit vyobrazily zábavnou formou a hlavně za mnohem menší náklady.

A farmářské hry táhnou i dnes. Spousta onlinovek si na tomto tématu vybudovala živobytí, stejně tak jako řada klasických premium her. A jednou z nich je i Stardew Valley, jenž před více než dvěma lety rozčeřila vody svou neotřelou hratelností, nádhernou grafikou a zajímavými prvky. Každému tou dobou muselo být jasné, že se vydavatelé nespokojí jen s počítačovou verzí, ale že budou chtít expandovat i na další platformy. A po vydání konzolových verzí se konečně dostalo také na mobily.

A tvůrci po třech týdnech hlásí, že se jim na zařízeních s operačním systémem iOS podařilo dosáhnout velkého úspěchu. Během takto krátké doby už zaznamenali příjmy ve výši jednoho milionu amerických dolarů. Pokud si tuto částku vydělíme cenou titulu (7,99 $), dostaneme se na více než 100 tisíc uživatelů.

Sensor Tower tvrdí, že největší měrou se o tento úspěch zasloužili Američané, jejichž podíl na prodejích činí zhruba 41 procent. Zájem o hru panuje také v Japonsku, kde si Stardew Valley pořídilo 12 procent z celkového počtu hráčů.

Trailer k iOS verzi Stardew Valley (1:28) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Stardew Valley slaví obrovský úspěch i na mobilních zařízeních

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Lék na smrt? V akčním RPG Thymesia se jej pokusíme najít

15.02.2019 17:46 Tvůrci z exotického Tchaj-wanu pracují na novém zajímavém akčním RPG, které bude krom příběhu…

Zpátky mezi živými. Nintendo hlásí oživení klasiky s názvem The Legend of…

14.02.2019 20:31 Oznámení, které prostě musí potěšit!

Související:

Nejčtenější články

  1. Apex Legends je k nezastavení! Hru si stáhlo už více než 25 milionů uživatelů

  2. Co si zahrát o víkendu zdarma? Vyzkoušet si můžete Armu 3 či Rainbow Six: Siege

  3. Ubisoft nabízí hru zdarma k předobjednávce The Division 2. Můžete si vybrat ze třech titulů

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.