Stardew Valley slaví obrovský úspěch i na mobilních zařízeních

Po více než dvou letech od vydání počítačové verze tvůrci vyrazili dobýt i mobilní trh. A povedlo se jim to na výbornou.

Stardew Valley

Stardew Valley FOTO: Steam

Ruku na srdce - každý z nás si určitě někdy představoval, jaké by to bylo provozovat vlastní farmu, starat se o zvířata, pěstovat obiloviny a ovoce a následně tyto produkty prodávat na trhu. Jenže realizace takové představy stojí spoustu dřiny a peněz, a tak jsme se nakonec uchýlili k počítačovým hrám, které nám tento pocit vyobrazily zábavnou formou a hlavně za mnohem menší náklady.

A farmářské hry táhnou i dnes. Spousta onlinovek si na tomto tématu vybudovala živobytí, stejně tak jako řada klasických premium her. A jednou z nich je i Stardew Valley, jenž před více než dvěma lety rozčeřila vody svou neotřelou hratelností, nádhernou grafikou a zajímavými prvky. Každému tou dobou muselo být jasné, že se vydavatelé nespokojí jen s počítačovou verzí, ale že budou chtít expandovat i na další platformy. A po vydání konzolových verzí se konečně dostalo také na mobily.

A tvůrci po třech týdnech hlásí, že se jim na zařízeních s operačním systémem iOS podařilo dosáhnout velkého úspěchu. Během takto krátké doby už zaznamenali příjmy ve výši jednoho milionu amerických dolarů. Pokud si tuto částku vydělíme cenou titulu (7,99 $), dostaneme se na více než 100 tisíc uživatelů.

Sensor Tower tvrdí, že největší měrou se o tento úspěch zasloužili Američané, jejichž podíl na prodejích činí zhruba 41 procent. Zájem o hru panuje také v Japonsku, kde si Stardew Valley pořídilo 12 procent z celkového počtu hráčů.

Trailer k iOS verzi Stardew Valley (1:28) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Stardew Valley slaví obrovský úspěch i na mobilních zařízeních

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.