Nejen počítače a mobily: Assassin's Creed se dočká i deskové hry

Pokud jste nad sérií Assassin's Creed ještě nezlomili hůl, máme pro vás zajímavý tip.

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice FOTO: Steam

11 velkých herních adaptací, jeden celovečerní film, deset románů a nespočet dalších doplňujících aplikací, her či knih. To je ve zkratce série Assassin's Creed, která toho za jedenáct let zažila opravdu hodně. A nyní tento dlouhý výčet rozšíří další zajímavý doplněk pro všechny fanoušky - stolní hra.

Ta nás opět zavede do opěvované Renesance, přesněji do roku 1509, kde se ujmeme vedení malého týmu asasínů. Po eliminaci Cesare Borgia a jeho spojenců věhlasným Eziem jsou Benátky nestabilní a situaci nenapomáhá ani konflikt s templáři, jenž bude hrát v příběhu prim. Hráč tak bude využívat asasínské schopnosti, jejich vybavení a proradné taktiky, aby je dokázal porazit. Víc toho o něm ale nevíme.

Samotný hrací systém takovou záhadou není. Důležitá bude tzv. Campaign Book (Kniha kampaně), v níž bude zaznamenán veškerý příběh a úkoly, které musí hráči splnit, a mapa, na níž se budou všechny vzpomínky odehrávat. Vzpomínky jsou pak realizovány tahovým systémem, kdy si asasíni líznou kartu a následně podniknou danou akci. Po nich následuje tah strážných. A takto se pokračuje až do splnění všech úkolů.

Dominantou této stolní hry jsou nejen skvěle zpracované kartičky, ale také zajímavé figurky. Těch by mělo být v základu více než 60. V největším množství budou zastoupeny klasické jednotky typu stráží či kušiníků, těšit se ale můžeme i na Benátského lva, Lucreziu Borgiu či na samotného Ezia. Figurek je tedy opravdu hodně. A to nemusí být konečný počet. Tvůrci totiž v závislosti na vybraných penězích přidají další postavičky, například Leonarda da Vinciho či jeho unikátní stroj.

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice vyvíjí ve spolupráci s Ubisoftem Triton Noir, kteří už mají na triku deskovku V-Commandos zasazenou do 2. světové války. Aktuálně probíhá kampaň na Kickstarteru, která už dávno překročila požadovanou částku 98 tisíc dolarů. Cíl v podobě 575 tisíc dolarů, po jehož dosažení se odemkne poslední prémiová odměna, tedy vůbec není nereálný. Pokud se vám tento kousek líbí, rozhodně přispějte!

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Nejen počítače a mobily: Assassin's Creed se dočká i deskové hry

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.