S poctivostí nejdál dojdeš: Valve vyplatili 20 tisíc dolarů hackerovi, který odhalil závažnou bezpečnostní chybu

Bezpečnostní díra v systému mohla vyjít společnost opravdu draho. Proto nešetřili prostředky a hackera náležitě odměnili.

Steam

Steam FOTO: Valve

Bezpečnostnímu analytikovi Artemu Moskowskému se podařil nevídaný kousek. Při kontrole funkcionality systému objevil závažnou chybu, díky které získal přístup k vývojářskému portálu, přes nějž mohl generovat neomezené množství klíčů z jakékoliv hry. Artem neváhal a ihned tuto bezpečnostní díru nahlásil autoritám z Valve, kteří ho následně odměnili 20 tisíci dolary.

Tato částka je adekvátní hrozbě, která by mohla společnosti hrozit. Podle slov Moskowského bylo po změně jediného parametru poměrně jednoduché dostat se ke klíčům k jakémukoliv titulu. Po vložení náhodného řetězce do systému se mu podařilo získat 36 tisíc aktivačních klíčů k Portalu 2, což by při plné prodejní ceně činilo ztrátu 360 tisíc dolarů.

Buďme tedy rádi, že se tuto chybu povedlo odhalit. V případě, že by na ni narazil někdo s nekalými úmysly, mohl by vývojáře připravit o spoustu peněz. A na tom by utrpěla nejen samotná studia, ale i hráči, kteří by daný titul zakoupili na šedém trhu.

Témata: Valve | GAMIFIQUE.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: S poctivostí nejdál dojdeš: Valve vyplatili 20 tisíc dolarů hackerovi, který odhalil závažnou bezpečnostní chybu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.