Vraťte se do historie s herním zařízením PC Classic

Fanoušci konzolí od Nintenda a PlayStationu už se retro verzí původních konzolí dočkali, teď jsou tedy na řadě PC hráči.

PC Classic

PC Classic FOTO: YouTube

Svoje poprvé si určitě pamatuje každý. A ať už byla vaše první hra devadesátková či osmdesátková pecka, určitě byste neměli minout nově připravovaný PC Classic, který už brzy oživí herní historii v našich obývácích.

Jedná se o malé zařízení vytvořené firmou Unit-e, která se zabývá výrobou elektroniky a poskytuje další s tím spojené služby. Teď se ale vrhla i do světa her a pokusí se přiblížit stařičké DOSové pecky i moderním domácnostem. Ke spuštění a následnému hraní postačí monitor, popřípadě televize, a periferie, které využijete k hraní. Zařízení bude údajně vyladěno jak pro joysticky, tak pro gamepady, klávesnice a myši.

PC Classic sice chce navodit pravou devadesátkovou atmosféru, ale míří i na moderní publikum. To znamená, že nebude dostupný jen v jedné barvě, ale nejméně ve dvou. Tvůrci samozřejmě chtějí co nejširší portfolio barev, ale zatím nechtějí slibovat nic dalšího.

Tady jsme ale na herním webu, proto nás nezajímají barvy či design, ale hlavně hry. Těch má být minimálně 30, licencovaných a optimalizovaných pro ovládání výše zmiňovanými periferiemi. Oficiální seznam sice ještě není známý, těšit se ale můžeme na většinu legendárních titulů, které ve své době definovali herní průmysl.

A na závěr to nejdůležitější - datum vydání a cena. Tu chtějí Unit-e udržet pod 100 dolary, otázkou ale zůstává, jestli se jim něco takového povede. My budeme držet palce a doufat, že za podobnou že se k nám v létě příštího roku dostane levná a dobře vybavená mašina plná zajímavých her z minulosti.

Oznámení PC Classic (2:44) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Vraťte se do historie s herním zařízením PC Classic

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.