Protipirátská ochrana padla. Assassin's Creed Odyssey už je ke stažení na internetu

Ochrana Assassin's Creed Odyssey padla po více než měsíci. To je o dva měsíce dříve než u předchozího dílu.

Assassin's Creed Oddysey

Assassin's Creed Oddysey FOTO: Uplay

Když se loni na stáncích obchodů a v elektronických distribucích objevil další díl Assassin's Creed s podtitulem Origins, řada hráčů si stěžovala, že protipirátská ochrana vyžaduje příliš mnoho výkonu navíc. Mohla to být zčásti pravda, ale na druhou stranu se jí povedlo odolat opravdu dlouho. Řada hackerů si na ni v řádu několika měsíců vylámala zuby, v jednu chvíli byla dokonce považována za neprolomitelnou, a když nakonec v únoru letošního roku padla, museli být tvůrci spokojení. Poskytla jim totiž dostatek času na to, aby si někteří piráti svoje rozhodnutí stáhnout si hru z internetu zadarmo rozmysleli a místo toho si ji koupili. Ochrana nového dílu ale takový luxus nenabídla.

Assassin's Creed Odyssey vyšel 5. října, ale dostupný byl už od 2. října těm, kteří si předobjednali Ultimátní edici. A hackerům se už podařilo ochranu nejnovějšího dílu prolomit. Oznámil to server Crackwatch.com, podle kterého k němu došlo 10. listopadu, tedy 36 dní po oficiálním vydání. Reakce "fanoušků" na sebe nenechala dlouho čekat. Ti už tento počin oslavují ve velkém, jak se ostatně můžete přesvědčit v komentářích u přiloženého odkazu.

Jsme zvědaví, jak se tato smutná zpráva podepíše na prodejích. Měsíc je stále dostatečně dlouhá doba na to, aby spousta vyznavačů nelegálního stahování z internetu změnila svůj názor a koupila si hru z oficiální distribuce. Zvlášť po takové smršti kladných recenzí od kritiků i fanoušků, kteří tento titul doslova vynášeli do nebes.

Launch trailer ke hře Assassin's Creed Odyssey (2:05) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Protipirátská ochrana padla. Assassin's Creed Odyssey už je ke stažení na internetu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.