Lord of the Rings Online se vrací ke kořenům. Po vzoru WoW nabídne návrat ke starým prvkům

MMORPG ze světa Pána prstenů spustilo nové servery, díky kterým se můžeme přenést o několik let zpátky v čase. Tedy tam, kde to celé začalo.

LOTRO

LOTRO FOTO: Turbine

Svět vytvořený J. R. R. Tolkienem je unikátní. Na jeho motivy vznikla řada filmů (nejen těch od Petera Jacksona), ale také nespočet her. Jejich příběh se začal psát už v osmdesátých letech, ten největší boom ale nastal až po vydání Jacksonovy trilogie. V celé řadě titulů se objevila i zajímavá MMORPG hra, která si drží svoji aktivní komunitu až do dnešních dní. A právě ta nedávno spustila server pro všechny, kteří si chtějí zavzpomínat na úplné začátky.

Tvůrci jej pojmenovali příznačně "Legendary server." Na něm si hráči mohou vyzkoušet, jak titul vypadal před jedenácti lety, kdy ještě chyběla řada změn, příběhových dodatků a dalších prvků hratelnosti. Hráči tedy mohou svoji postavu vylepšit maximálně na 50 úroveň a plnit úkoly dostupné v té době. Opravy chyb, umělé inteligence a systémové změny se ale samozřejmě přenesly.

Nával hráčů byl při samotném spuštění obrovský. Server byl brzy zaplněn a vývojáři tak byli nuceni spustit další, jenž by obsloužil další tisícovky lačných fanoušků čekajících v řadě. V tuto chvíli jsou tedy k dispozici hned dva servery a není vyloučeno, že v budoucnu přibudou další.

Zatím to zní všechno skvěle, že? Má to ovšem jeden háček. Abyste se na server dostali, budete si muset nejprve pořídit VIP členství. Za ten zaplatíte v rozmezí od 15 dolarů (jeden měsíc) do 100 dolarů (roční členství). Jestli tedy jen na vás, jestli se kvůli výletu do minulosti rozhodnete utratit svoje peníze, nebo raději zůstanete u aktuální verze.

Trailer k novému "Legendary serveru" (1:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Lord of the Rings Online se vrací ke kořenům. Po vzoru WoW nabídne návrat ke starým prvkům

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.