Old school neumírá: RuneScape na mobilních zařízeních slaví důležitý milník

O hry ze staré školy je stále zájem. Potvrzuje to i nedávno vydaný Old School RuneScape.

Runescape

Runescape FOTO: Wallpaper Cave

RuneScape je kultovní hra, na které začínala celá řada mladších i starších hráčů. A díky nově vydanému portu pro mobilní zařízení si vzpomínky na tento kousek mohli opět oživit. Titul vyšel 30. října a způsobil doslova poprask.

Během posledního týdne si jej stáhnul milion uživatelů, což jej vyšvihlo na druhou příčku mezi nejstahovanější dobrodružné hry na App Storu. Enormní zájem samozřejmě potvrzují i recenze od uživatelů. Verze pro Android do dnešních dní obdržela v průměru 4,5 hvězdiček z pěti, port pro iOS dokonce o 0,3 hvězdičky víc.

A není se čemu divit. Předělaná verze pro mobilní zařízení nabízí nejen skvělý zážitek podobný tomu z roku 2007, ale také zajímavé inovace. První z nich je možnost hraní napříč platformami. Díky tomu se mohou na jednom kolbišti utkat jak vlastníci zařízení běžících na systému iOS, tak "Androiďáci." Další zajímavou novinkou je pak komunitou řízený obsah. Tvůrci o něm nechají všechny hráče hlasovat, a pokud některá z možností získá více než 75 procent hlasů, vývojáři ji do hry zapracují.

Jestliže jste ještě RuneScape nehráli, nebo jste matadoři této série a chcete si jen osvěžit paměť, neváhejte a stahujte. Je to zdarma a hraje se to opravdu dobře. Věřte nám.

Trailer k Old School RuneScape (0:30) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Old school neumírá: RuneScape na mobilních zařízeních slaví důležitý milník

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.