Odhalení nového Diabla vyvolalo rozporuplné reakce. Fanoušci jsou naštvaní

Fanoušci čekali všelicos, oznámení mobilní verze ale rozhodně ne.

Diablo Immortal

Diablo Immortal FOTO: YouTube

Není to tak dávno, co se na stránkách Blizzardu objevila pracovní nabídka, ve které zaměstnavatel zmiňoval hru ze série Diablo. To samozřejmě vyvolalo vlnu spekulací o tom, zda-li se nechystá další velký díl. Nyní vás ale můžeme s jistotou ubezpečit, že nic takového v nejbližší době očekávat nemůžeme. Nejnovější počin totiž bude čistě mobilní záležitostí.

A oznámení tohoto titulu s přídomkem Immortal vyvolalo až nečekaně negativní reakci. Oficiální trailer má v tuto chvíli zhruba milion zhlédnutí, 6,5 tisíce palců nahoru, 190 tisíc palců dolů a nespočet negativních komentářů. Ty se mimo jiné staly předmětem vášnivé diskuse na Redditu, neboť podle dostupných informací byly některé "nevhodné komentáře" mazány. Tvůrci ale nejspíše nad touto praktikou zlomili hůl, protože pod videem se objevují neustále nové negativní reakce, které mimo jiné odkazují na nevhodné jednání Blizzardu.

To ale není jediný problém. Fanouškům se nelíbí ani samotná podoba hry, která nemá moc daleko od trojky. Mnozí tvrdí, že se jedná o prachobyčejný reskin. Proti tomuto tvrzení se ale tvůrci rázně ohradili.

„S NetEase jsme pracovali od samého začátku tak, abychom všechno v Diablo Immortal vytvořili od píky. Na naší straně (Blizzard - pozn. red.) máme výtvarníky, oni mají svoje výtvarníky, a společně pracujeme jako jeden tým, jako partneři, abychom všechno vytvořili sami. Prostředí, postavy, schopnosti, příběh," odpovídal na kousavý dotaz IGN designér Blizzardu Wyatt Cheng.

Pokud opravdu přimhouříme oči, tento problém by se dal přejít. Mobilní hry v tuto chvíli přece jen nemůžou konkurovat těm konzolovým a počítačovým, tvůrci si tak často zjednoduší práci využitím starších assetů či animací. Horší to ale nejspíše bude po stránce obsahu a možností, které hráč dostane. Podle serveru Kotaku, kteří měli možnost tento titul vyzkoušet, Diablo Immortal v tuto chvíli trpí na nedostatek schopností.

„Během prvních 15 minut hraní jsem měl ten starý dobrý pocit z mlácení shnilých nemrtvých mozků. Jenže jakmile jsem přepnul na kouzelníka a barbara, začal jsem si všímat, kolik toho tady chybí. Měl jsem přístup ke čtyřem schopnostem a nemohl jsem mezi nimi nikterak přepínat," napsal Nathan Grayson ve svém článku pro Kotaku.

Těch problémů, které v tuto chvíli hru sužují, jsme vyjmenovali už spoustu, ale stále nejsme u konce. Rozpaky budí i samotní NetEase Games, zejména jejich poslední hra Endless of God, jejíž podobnost s nově oznámeným Diablem je nepopiratelná.

Jaký je váš názor na nové Diablo. Také jste doufali ve čtvrtý díl, nebo jste s novým přírůstkem do série spokojení? Neváhejte a podělte se s námi o vaše postřehy buďto v diskuzi pod článkem, nebo v komentářích na Facebooku.

Trailer k Diablo Immortal (3:12) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Odhalení nového Diabla vyvolalo rozporuplné reakce. Fanoušci jsou naštvaní

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.