Hraní nezávislé na platformě i hardwaru: Tak vidí budoucnost EA

Electronic Arts se snaží čím dál více angažovat ve vývoji vlastní streamovací služby, která by měla pohřbít dosavadní obchodní model.

NHL 19

NHL 19 FOTO: www.playstation.com

Herní průmysl se pomalu mění. Časy her s cenovkou 60 euro a méně pomalu končí. Blíží se totiž nový trend. Trend, který se pokusil prorazit už před několika lety, ale společnost na něj ještě nebyla technicky ani mentálně připravená. Ano, mluvíme o streamování her, které by mohlo celý průmysl obrátit vzhůru nohama. Do teď totiž platilo, že pokud jsme si chtěli zahrát novou náročnou AAA hru, museli jsme mít buďto dostatečně silný počítač nebo konzoli. Se zvyšující se rychlostí běžně dostupného internetu a jeho šíření i do míst, kde by to bylo dříve nemyslitelné, nás ale čeká změna.

Budoucnost ve streamování vidí řada předních společností. Do tvorby vlastního projektu se pustil Google, jenž odstartoval uzavřené testování na nedávno vydaném Assassin's Creed Odyssey, ruku k dílu údajně přiložil i Microsoft, jenž ve svých laboratořích kutí hned dva kousky hardwaru - novou konzoli a streamovací zařízení. A pozadu nechce zůstat ani Electronic Arts, kde cloudovému hraní věští zářnou budoucnost.

„Cloudové hraní umožní hrám dostat se k mnohem širší komunitě a do jiných geografických oblastí. Proto pokračujeme ve vývoji vlastních streamovacích řešení, jež jsme představili už v červnu, a snažíme se objevovat další možnosti ve spojení s naším předplatným," sdělil kreativní ředitel EA Andew Wilson. „Vidíme svět, kde hry nebudou vázány na zařízení, nebo na procesor a grafickou kartu. Vidíme svět, v němž hry sahají napříč platformami, napříč obchodními modely, napříč celým světem."

Myšlenka je to zajímavá, ne všichni se s ní ale budou chtít ztotožnit. Alespoň ne v následujících letech, v nichž se máme dočkat další generace konzolí. Bude poslední svého druhu a nahradí ji cloudové hraní, nebo tímto směrem vykročí sami výrobci konzolí právě s nadcházející generací?

Trailer k NHL 19 (1:14) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Hraní nezávislé na platformě i hardwaru: Tak vidí budoucnost EA

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.