Z Red Dead Redemption 2 je trhák! Během prvních třech dní vydělal stovky milionů dolarů

O tom, že Red Dead Redemption 2 bude obrovský komerční úspěch, se vědělo už dávno. Nyní ale začala vyvěrat na povrch první konkrétní čísla.

Rockstar Games

Rockstar Games FOTO: Rockstar Games

Představitelé Take-Two se netajili tím, že od Red Dead Redemption 2 mají velká očekávání. Už před vydáním vyhlíželi obrovský komerční úspěch, což se potvrdilo už tři dny po samotném vydání. Vydavatelský dům se totiž pochlubil, že titul během této doby vygeneroval příjem ve výší 725 milionů amerických dolarů.

To je velké číslo. Dokonce tak velké, že se jedná o druhý nejlepší start v celé historii zábavního průmyslu. Před ním už je jenom GTA V se svou nedostižnou miliardou amerických dolarů.

Red Dead Redemption 2 suverénně válcuje všechny další konzolové hry i v recenzích. Na Metacritic se její skóre zastavilo na neuvěřitelných 97 bodech ze sta, což z ní dělá nejlépe hodnocenou hru nejen na PlayStation 4, ale i na Xbox One. Na PlayStation Network navíc titul už před vydáním lámal rekordy v počtu předobjednávek, v počtu zakoupení během dne vydání a také v počtu prodaných kopií během prvních tří dní. A to je opravdu neuvěřitelný počin, pokud se podíváme na to, jaké skvělé exkluzivity se během životního cyklu konzolí stávající generace na PS4 objevily.

Už teď je tedy jasné, že úžasná čísla prvního dílu budou jistojistě překonána. Ten do dnešních dní vyexpedoval zhruba 15 milionů kopií, což se druhému dílu zřejmě podařilo překonat už během prvních dnů. Otázkou ale zůstává, jak vysoko tato čísla ještě porostou. Vytoužená PC verze je nejspíše jen snem, který zůstane nesplněný, ale vliv na prodeje by určitě měla obrovský. Tak uvidíme, jak se nakonec v Rockstar Games rozhodnou.

Trailer k Red Dead Redemption 2 (4:23) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Z Red Dead Redemption 2 je trhák! Během prvních třech dní vydělal stovky milionů dolarů

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.