Fallout 76 bude mít mikrotransakce. Jak budou fungovat?

Vydání Falloutu 76 se blíží mílovými kroky, začínáme se tedy dozvídat další podrobnosti o tomto chystaném titulu. Tentokrát se zaměříme na mikrotransakce.

Fallout 76

Fallout 76 FOTO: HD Wallpapers

Mikrotransakce jsou takřka nezbytnou součástí téměř každé AAA hry, ať už multiplayerové či singleplayerové. Tvůrcům tento (mnohdy) nenásilný model pomůže získat další finance, které by zaplatily čím dál nákladnější vývoj her. Proto není divu, že se tento systém objeví i ve Falloutu 76.

Jak už bylo dříve avizováno, za reálné peníze si budeme moct pořídit jen kosmetická vylepšení, která v žádném případě neovlivní hratelnost a nezískají nám žádnou výhodu nad protivníky. A jak říká sám Pete Hines z Bethesdy, k pořizování dodatečných předmětů za speciální virtuální měnu nebudeme v žádném případě nuceni.

„Pokud nebudete chtít svoje peníze utrácet za kosmetická vylepšení, nemusíte. Dostanete pořádnou nálož Atomů (virtuální měna, za kterou budete mikrotransakce pořizovat - pozn. red.) jen za to, že budete hrát. Borci, kteří budou chtít svoje peníze utratit jen proto, že jich nedostali dost, samozřejmě můžou, ale rozhodně to není o tom, že by potom byli lepší jen proto, že do hry nacpali další peníze. Není to pay-to-win. A bez lootboxů," řekl v rozhovoru pro Gamespot na konferenci PAX Australia Pete Hines.

Pete poté ještě jednou zdůraznil, že chystaná DLC budou zdarma pro všechny. Stačí tedy zakoupit základní hru a užívat si příval nového obsahu. Otázkou ovšem zůstává, jak kvalitní bude a co hráčům nabídne.

Fallout 76 vychází už 14. listopadu na PC, PS4 a Xbox One. Pokud jste si hru předobjednali, tak se ještě můžete zúčastnit uzavřeného B.E.T.A.testování. Váš postup se následně přenese i do plné verze.

Trailer k Falloutu 76 (2:53) | zdroj: YouTube

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fallout 76 bude mít mikrotransakce. Jak budou fungovat?

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.