Fortnite válí! Po počítačích a mobilech si podmanil i Nintendo Switch

Nintendo Switch nabízí spoustu zajímavých her, Fortnite mezi nimi ale jednoznačně vede.

Fortnite

Fortnite FOTO: Alpha Coders

Není to zas tak dávno, co se v kinech objevíl populární snímek od režiséra Garyho Rosse s názvem Hunger Games. A kdo by to byl řekl, že zpusobí takový poprask i v herním průmyslu. Na jeho motivy vznikl mod pro Minecraft s názvem Survival Games, na motivy staršího filmu Battle royale (2000) zase PlayerUnknown's Battle Royale. A jejich úspěch vyvolal doslova řetězovou reakci, na jejíž špici nyní sedí PUBG a zejména Fortnite, který má oproti svému konkurentovi obrovskou výhodu - je free-to-play.

A nejen díky své kvalitě, ale také díky tomuto faktoru, si drží neuvěřitelná čísla v počtech hráčů. Vždyť jen na Nintendu Switch už si jej stáhlo 10 milionů hráčů. A to je obrovské číslo nejen pro konzoli, která má na svém kontě 22 milionů prodaných systémů. K takto neuvěřitelným výsledkům nejspíše dopomohl i speciální balíček, jenž krom samotného Nintenda Switch nabízel i Battle Pass a 950 V-bucks k tomu.

O tom, že má Fortnite obrovský vliv nejen na samotný herní průmysl, jsme se mohli přesvědčit nedávno, kdy na povrch začala vyvěrat zpráva, že hokejový tým Vancouver Canucks zakázal svým hráčům Fortnite během venkovních zápasů. A aby toho nebylo málo, Elon Musk nedávno na svůj twitterový účet pověsil příspěvek, že by Fortnite nejraději odkoupil a smazal z povrchu zemského. Údajně by tak ochránil mladé před věčným panictvím a panenstvím.

Jaký je váš názor? Hrajete Fortnite? Neváhejte se zapojit do diskuze buďto zde, popřípadě v komenrářích na Facebooku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fortnite válí! Po počítačích a mobilech si podmanil i Nintendo Switch

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Související:

reklama

Gamifique.cz je český herní web, který se zaměřuje na hry pro PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Wii U, 3DS, Android, iPhone a iPad. Internetový herní portál Gamifique.cz je určen všem hráčům a čtenářům se zájmem o recenze, novinky, preview, videorecenze i podcasty. Gamifique.cz také poskytuje rozsáhlou databázi her a pravidelně sleduje největší novinky na herním trhu, například série Dragon Age, World of Warcraft, Call of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, FIFA, Counter-Strike, Zaklínač, League of Legends, DOTA a další.